واگذاری اطلاعات مشتریان به مقامات چینی توسط Airbnb

به گزارش مجله گرافیک، شرکت Airbnb تصمیم گرفته است که از قوانین امنیتی کشور چین در مورد افشای اطلاعات مشتریان پیروی کند.

واگذاری اطلاعات مشتریان به مقامات چینی توسط Airbnb

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

شرکت Airbnb طوری برنامه ریزی نموده است که مقامات چینی، دسترسی راحت تری به اطلاعات مربوط به مخارج گردشگرانی که از کشور دیدن می نمایند، داشته باشند. این شرکت که در زمینه اجاره مسکن فعالیت می نماید، اطلاعات مربوط به مهمانان شامل تاریخ رزرو و اطلاعات گذرنامه را به صورت مستقیم در اختیار دولت چین قرار می دهد.

شرکت Airbnb در همین هفته ایمیلی به مشتریان خود ارسال کرد و به صورت رسمی گفت که این احتمال وجود دارد که آن، اطلاعات آن ها را در هر لحظه از زمان افشا کند و در صورت موافق نبودن با این موضوع، می توانند حساب کاربری خود را به وسیله لینک ارسال شده غیرفعال نمایند. Airbnb، تصمیم گرفته است که از مقررات چینی در خصوص اجاره مسکن پیروی کند. هتل های این کشور اطلاعات مهمانان خود را حفظ می نمایند و موظف هستند که اطلاعات خود را به مقامات گزارش دهند؛ چرا که این اطلاعات ابزار نظارتی قدرتمندی برای مقامات محسوب می شوند.

انتقال اطلاعات توسط Airbnb به صورت اتوماتیک انجام می گردد، طوری که اطلاعات مسافران به طور مستقیم به دولت ارسال می گردد. جیک ویلچایسکی، سخنگوی Airbnb، اعلام کرد که Airbnb شعبه چین، مانند تمامی شرکت های تجاری در چین، باید بر اساس قوانین و مقررات محلی عمل نمایند.

پیش از این، مشتریان Airbnb مجبور به ثبت گذرنامه و دیگر اطلاعات مربوط به مسافر بودند. اکنون، شرکت در ایمیل خود به مشتریان به این نکته اشاره نموده است که آن ملزم به اطاعت از خواسته های مقامات و ارسال اطلاعات برای آن ها، در هر زمان ممکن، است.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 512

به "واگذاری اطلاعات مشتریان به مقامات چینی توسط Airbnb" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری اطلاعات مشتریان به مقامات چینی توسط Airbnb"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید