موافقت اولیه با تعطیلی شنبه ها ؛ روز کاری یکشنبه تا پنجشنبه می گردد ، ساعت کار هم 4 ساعت در هفته کاهش می یابد

به گزارش مجله گرافیک، یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با تعطیلی روز شنبه اطلاع داد.

موافقت اولیه با تعطیلی شنبه ها ؛ روز کاری یکشنبه تا پنجشنبه می گردد ، ساعت کار هم 4 ساعت در هفته کاهش می یابد

به گزارش خبرنگاران، حسین گودرزی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی با کاهش ساعت کار اداری از 44 ساعت به 40 ساعت در هفته و تعطیلی روز شنبه موافقت شد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دولت در لایحه ارائه شده 42.5 ساعت کار در هفته بود و در قانون فعلی 44 ساعت است که کمیسیون اجتماعی تصویب کرد هر هفته 40 ساعت و در هر روز 8 ساعت کار باشد که از ساعت 7 صبح تا 3 بعد ازظهر می گردد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بر این شد که روز کاری هم از یکشنبه تا روز پنج شنبه باشد.

بعلاوه محسن پیرهادی، عضو هیئت رئیسه مجلس و یکی از طراحان مسئله تطبیق و تنظیم تعطیلات انتها هفته، گفت: به عنوان یکی از طراحان، در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی حضور پیدا کردم و با تشریح طرح تعطیل کردن شنبه ها به جای پنجشنبه ها، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در جریان جزئیات طرح قرار گرفتند.

به گفته پیرهادی، ساماندهی تعطیلات انتها هفته موجب تنظیم بیشتر با بازارهای جهانی و منطقه ای، جلوگیری از فرصت سوزی تجاری و خسران کشور در این حوزه خواهد شد.

وی در انتها گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به این شکل به طرح مذکور رأی دادند که روزهای کاری در هفته، از یکشنبه تا پنجشنبه خواهد بود لذا اولین گام رسمی مجلس در جهت ساماندهی تعطیلات برداشته شد. گزارش کمیسیون به صحن علنی ارجاع می گردد تا نمایندگان درباره آن تصمیم گیری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2356

به "موافقت اولیه با تعطیلی شنبه ها ؛ روز کاری یکشنبه تا پنجشنبه می گردد ، ساعت کار هم 4 ساعت در هفته کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اولیه با تعطیلی شنبه ها ؛ روز کاری یکشنبه تا پنجشنبه می گردد ، ساعت کار هم 4 ساعت در هفته کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید