فینال لیگ قهرمانان آسیا بزرگ تر از تیم داوری بود

به گزارش مجله گرافیک، یک کارشناس داوری فوتبال می گوید AFC می توانست داور بهتری را برای فینال لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کند.

فینال لیگ قهرمانان آسیا بزرگ تر از تیم داوری بود

پیروز سیف الله پور، کارشناس داوری فوتبال درگفت وگو با مجله گرافیک، درباره عملکرد داوری بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: داور در این بازی در مجموع اشتباه تاثیرگذاری نداشت. در اوایل بازی چند صحنه مشکوک به خطا را، خطا اعلام نکرد که به نوعی حضورشان در بازی پررنگ نمایند و بگویند که ما در بازی تصمیم می گیریم و ما را نمی توانید برای خطا دریافت مجاب کنید.

او ادامه داد: چند خطا در میانه زمین از سوی داور گرفته نشد. مثل خطایی که در پشت محوطه کاشیما روی منشا مهاجم پرسپولیس انجام شد. در بدبینانه ترین حالت ممکن باید خطای پشت محوزه اعلام می شد و در خوش بینانه ترین حالت ممکن باید پنالتی اعلام می شد. هم چنین خطایی که روی علی علیپور در پشت محوطه جریمه انجام شد باید توسط داور خطا اعلام می شد.

این کارشناس داوری در ادامه اظهار کرد: در نیمه دوم و برخورد سیدجلال حسینی و سیلوا، بازیکن تیم کاشیما که داور خطا را به سود پرسپولیس اظهار داشت اشتباه بود و داور باید به سید جلال حسینی کارت می داد و این داور نباید به برای تمارض سیلوا خطا می گرفت. برخورد شایان مصلح نیز با بازیکن کاشیما هم در محوطه جریمه پنالتی نبود.

وی در خاتمه اظهار کرد: در کل تیم داوری برای این بازی دلچسب نبود. AFC باید از ویترین داورهای خوب خود یک مورد بهتر را انتخاب می کرد. بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بزرگ تر از تیم داوری بود اما داور این بازی با توجه به جو استادیوم آزادی دوندگی و مدیریت نسبتا خوبی داشت و اشتباهی در محوطه جریمه پیش نیامد که در روند بازی تاثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 91

به "فینال لیگ قهرمانان آسیا بزرگ تر از تیم داوری بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینال لیگ قهرمانان آسیا بزرگ تر از تیم داوری بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید