صید جانور نادر دریایی

به گزارش مجله گرافیک، ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، صید یک جانور نادر دریایی به وسیله ماهیگیر پاکستانی را به تصویر می کشد. صید این جانور نادر دریایی موجب شگفتی این ماهیگیر محلی شد.

صید جانور نادر دریایی

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پس از انتشار خبر صید این جانور غلام نبی ماهیگیر اهل شهر ساحلی جیوانی و عضو تیم صندوق جهانی حیات وحش پاکستان برای آنالیز این آبزی در محل صید حاضر شد.

بنا به گزارش یکی از رسانه ها، این جانور که اره ماهی سبز نامیده می گردد در تاریخ 29 اکتبر در کناره دریا در نزدیکی مرز پاکستان و ایران صید شد.

صندوق جهانی حیات وحش پاکستان با انتشار بیانیه ای در این باره خاطرنشان کرد: این ماهی یک اره ماهی نادر است که پس از حدود 30 سال در این ناحیه صید شده است.

طی 10 سال گذشته تنها 3 مورد از این ماهی در پاکستان صید شد. یک مورد در تاریخ 30 می سال 2013 بوده که طی گزارش ثبت شده یک اره ماهی بزرگ در رودخانه خاجار صید شد.

دو مورد دیگر مربوط به سپتامبر سال 2009 و ژانویه سال 2016 در بند ثور در نزدیکی گوادار در بلوچستان پاکستان بوده است. براساس این بیانیه این ماهی به علت صید بی رویه و تحریب زیستگاه در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 تیر 1402 بروزرسانی: 23 تیر 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2369

به "صید جانور نادر دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صید جانور نادر دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید