شکار غیرمجاز، تیشه به ریشه محیط زیست

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ابهر گفت: شکار غیرمجاز، تیشه به ریشه محیط زیست است.

شکار غیرمجاز، تیشه به ریشه محیط زیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدهادی کاظمی با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر استان زنجان در حین گشت و کنترل شبانه روزی در حوزه استحفاظی در اراضی روستای ترکانده از توابع بخش مرکزی سلطانیه، یک نفر متخلف شکار غیرمجاز پرندگان دستگیر کردند، اضافه کرد: از متخلفان یک قبضه سلاح شکاری ته پر دو لول روی هم به انضمام دو رشته قطار فشنگ برزنتی و تعداد 52 تیر فشنگ ساچمه به جرم شکار غیرمجاز سه قطعه کبک و حمل سلاح غیرمجاز دستگیر کردند.

وی با بیان این که پرونده مشارالیه جهت پیگیری قضایی به دادگستری شهرستان سلطانیه ارسال شد، توضیح داد: از متخلف جمعا 12 میلیون ریال جریمه که 6 میلیون ریال ضرر و زیان محیط زیستی و 6 میلیون ریال دیگر جریمه کیفری جرم توسط قاضی است، اخذ شد که همگی به حساب محیط زیست واریز شد.

این مسئول ادامه داد: در حین گشت در همان مکان، همچنین یک نفر متخلف شکار غیرمجاز نیز با یک قبضه سلاح ساچمه زنی به انضمام لاشه سه قطعه کبک توسط مأموران مشاهده شد که همدست وی دستگیر ولی خود متخلف متواری شد که پرونده وی نیز به دادگستری شهرستان سلطانیه ارسال و اقدامات لازم برای جلب وی در دست اقدام است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ابهر، با تاکید بر این که شکارچیان غیرمجاز تیشه به ریشه محیط زیست می زنند، اعلام نمود: شکار بی رویه سبب به هم خوردن چرخه طبیعی حیوانات در محیط زیست می گردد که این امر می تواند زندگی انسان ها را نیز تهدید کند.

کاظمی از مردم به عنوان محافظان اصلی محیط زیست یاد کرد و گفت: از شهروندان درخواست میگردد هرگونه شکار غیرمجاز را به نزدیک ترین محیط بانی گزارش دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 673

به "شکار غیرمجاز، تیشه به ریشه محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار غیرمجاز، تیشه به ریشه محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید