شهرداری گرگان در یک قدمی فینال لیگ بسکتبال

به گزارش مجله گرافیک، تیم بسکتبال شهرداری گرگان با کسب دومین برد مقابل شیمیدر، به یک قدمی فینال لیگ برتر رسید.

شهرداری گرگان در یک قدمی فینال لیگ بسکتبال

به گزارش خبرنگاران، در ادامه مسابقات مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال مردان ایران، عصر چهارشنبه (18 فروردین) دو تیم شهرداری گرگان و شیمیدر قم برای دومین بار به مصاف یکدیگر رفتند که این ملاقات با حساب 95 - 91 به سود شهرداری گرگان انتها یافت.

با تصمیم مصطفی هاشمی، شیمیدر قم با ترکیب ارسلان کاظمی، دیوگو، رافی درغوکاسیان، مهراد آتشی و رولند بازی را آغاز کرد.

در سوی دیگر نیز مهران شاهین طبع شهرداری گرگان را با ترکیب محمد جمشیدی، کیوان ریائی، نوید رضایی فر، پری پتی و آمینو به زمین فرستاد.

با آغاز بازی همانند ملاقات نخست دو تیم، این شهرداری گرگان بود که قدرت خود را به حریف دیکته نموده و 16 - 1 پیشی گرفت تا هاشمی تقاضای وقت استراحت کند. با آغاز مجدد بازی این شیمیدر بود که 11 امتیاز کسب کرد تا با دو امتیاز گرگان، نتیجه 18 - 12 گردد. در ادامه با درخشش جمشیدی گرگان اختلاف را به 11 امتیاز افزایش داده و 27 - 14 پیروز کوارتر نخست شد. در همین کوارتر، ارسلان کاظمی از شیمیدر و پری پتی از شهرداری گرگان، سه خطایی شدند.

در کوارتر دوم اما دو تیم عملکرد پایا پایی داشتند تا اینکه در 3 دقیقه مانده به انتها کوارتر شیمیدر اختلاف را به 7 امتیاز کاهش داد تا مهران شاهین طبع تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین گرگان حمله خود را از دست داد تا 26 ثانیه مانده به انتها بازی در این کوارتر، اینبار شیمیدر وقت استراحت بگیرد. شیمیدر پیروز شد این کوارتر را 16 - 22 پیروز گردد، اما نتیجه مجموع نیمه اول بازی، 43 - 34 به سود گرگانی ها رقم خورد.

با آغاز نیمه دوم بازی بار دیگر این شاگردان شاهین طبع بودند که 10 امتیاز متوالی را کسب کردند تا بار دیگر اختلاف دو رقمی نموده ومصطفی هاشمی وادار به تقاضای وقت استراحت گردد. در ادامه شیمیدر اختلاف را به 14 امتیاز کاهش داد، اما این گرگانی ها بودند که با حفظ اختلاف 14 امتیازی 27 - 21 پیروز کوارتر سوم شدند.

در کوارتر چهارم با بالا رفتن خطای بازیکنان گرگان و درخشش ارسلان کاظمی، شیمیدر اختلاف را به 9 امتیاز کاهش داد. در اواسط این کوارتر، مایک رستم پور به دلیل دو خطای غیر ورزشی به روی کاظمی، از ترکیب گرگان خارج و روزبه ارغوان جانشین او شد. 26 ثانیه مانده به انتهای این ملاقات، اختلاف دو تیم 5 امتیاز شد تا شیمیدر تقاضای وقت استراحت کند. کوارتر انتهای در حالی 25 - 34 به سود شیمیدر انتها یافت که این ملاقات نزدیک با حساب 95 - 91 به سود گرگان تمام شد

آلاده آمینو سنتر تیم شهرداری گرگان با کسب 20 امتیاز و 14 ریباند دبل دبل نموده و با تاثیرگذاری 28 ستاره میدان شد.

دیوگو سنتر تیم شیمیدر نیز با کسب 19 امتیاز و 13 ریباند دبل دبل کرد و با تاثیرگذاری 25 ستاره تیمش شد. ارسلان کاظمی نیز با 14 امتیاز و 15 ریباند دبل دبل کرد.

بازی های مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال ایران به صورت سه برد از پنج مسابقه برگزار می گردد که به این ترتیب، سری این دو تیم 2 بر صفر به سود گرگانی ها ادامه دارد. بازی سوم دو تیم روز آدینه 20 فروردین برگزار خواهد شد و گرگان با برد در آن ملاقات، می تواند نخستین فینالیست لیگ گردد.

نتایج بازی های این دوتیم به توضیح زیر است:

بازی اول: شهرداری گرگان 91 - 65 شیمیدر قم

بازی دوم: شیمیدر قم 91 - 95 شهرداری گرگان

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1679

به "شهرداری گرگان در یک قدمی فینال لیگ بسکتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری گرگان در یک قدمی فینال لیگ بسکتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید