سانحه در پرواز مشهد، نجف و تخلیه مسافران با سرسره نجات

به گزارش مجله گرافیک، در پرواز صبح امروز مشهد-نجف، ترکیدگی لاستیک هواپیما سبب شد تا خلبان تصمیم به بازگشت به فرودگاه مشهد بگیرد و مسافران با سرسره نجات از هواپیما پیاده شوند!

سانحه در پرواز مشهد، نجف و تخلیه مسافران با سرسره نجات

به گزارش ایسنا، در هفته ها و ماه های گذشته ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه های مختلف به یکی از سوانح هوایی پرتکرار تبدیل شده که تا کنون خسارت جانی را برای مسافران یا خدمه پروازی دربر نداشته است.

حسن رضایی فر، مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: صبح امروز (جمعه 7 مرداد ماه) حدود ساعت 6 صبح پرواز شماره 6643 شرکت هواپیمایی آتا از مشهد به نجف پس از برخواستن، دچار ترکیدگی لاستیک چرخ شد و پس از کاهش سوخت با ادامه پرواز در فضای تقرب مشهد و رسیدن به وزن مجاز در باند فرودگاه مشهد فرود آمد.

وی اضافه نمود: خلبان درخواست تخلیه مسافران از طریق سرسره نجات را صادر کرد و همه مسافران، سالم هواپیما را ترک کردند.

مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شرکت هواپیمایی آتا در حال آماده سازی هواپیمای جایگزین برای انجام پرواز مسافران است، ادامه داد: هم اکنون یک تیم متشکل از کارشناسان حوادث سازمان و بخش ایمنی شرکت مربوطه به محل اعزام شده تا موضوع مورد بررسی شود.

رضایی فر در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا حادثه ترکیدگی لاستیک هواپیما به یک سانحه پرتکرار در هفته ها و ماه های اخیر تبدیل شده است؟ گفت: موضوع حوادث اخیر ترکیدگی لاستیکهای هواپیماها مورد پایش سازمان قرار گرفته و اقداماتی اجرا شده ولی مقرر شده است بخشنامه ای مضاعف در سه حوزه فرودگاهی، شرکت های هواپیمایی و مؤسسات تعمیر ونگهداری چرخ ها صادر شود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2208

به "سانحه در پرواز مشهد، نجف و تخلیه مسافران با سرسره نجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانحه در پرواز مشهد، نجف و تخلیه مسافران با سرسره نجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید