راه اندازی سیستم هشدار هوشمند عبور نابینایان از خیابان

به گزارش مجله گرافیک، با هدف تسهیل عبور افراد نابینا در خیابان ها، سیستم آلارم گویای عبور نابینایان از تقاطع صبح امروز از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 برای نخستین بار در مرکز شهر تهران راه اندازی شد.

راه اندازی سیستم هشدار هوشمند عبور نابینایان از خیابان

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با اشاره به اقدامات مناسب سازی معابر ویژه عبور نابینایان و معلولین در محله های مرکزی تهران از رونمایی سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان از تقاطع برای اولین بار در محدوده شهری منطقه 11 خبر داد و گفت: از سوی اداره ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 در راستای تحقق شعار تهران شهری برای همه و حفظ حقوق شهروندی معلولین برای عبور و مرور در معابر، با کمک شرکت های دانش بنیان و جوانان مخترع، دستگاهی به عنوان سیستم آلارم هوشمند عبور از تقاطع ویژه معلولین روشن دل در تقاطع خیابان ولی عصر (عج) و مولوی نصب و راه اندازی شده است.

آبادیان ضمن اشاره به دعوت از خبرنگار و فعالین اجتماعی جامعه معلولین روشندل برای امتحان و افتتاح این سیستم هوشمند اضافه کرد : این سیستم در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و مولوی نصب شده است و روز شنبه 22 آذر ماه با حضور معلولین روشن دل افتتاح شد تا نظرات ایشان را برای ادامه راستا مناسب سازی و اقدامات اساسی ویژه معلولین در طرح های آینده لحاظ کنیم.

شهردار منطقه 11 تهران ادامه داد: کاربرد این سیستم به گونه ای است که هنگام عبور نابینایان شرایط چراغ راهنمایی و رانندگی را به شکل گویا و اتوماتیک اعلام می کند و نسبت به عبور وسایل نقلیه هشدار می دهد.

او با بیان این که این سیستم برای اولین بار در مرکز تهران اجرا شده است؛ توضیح داد: هوشمند بودن سیستم آلارم عبور از تقاطع ویژه نابینایان به این شکل است که با توجه به تراکم جمعیت میزان صدای اطلاع رسانی و هشدار متفاوت خواهد بود به این صورت که میزان صدای هشدار شبانگاهی به دلیل کاهش عبور و مرور با بررسی میزان صدای موجود در فضا نسبت به هشدار روزانه متفاوت خواهد بود.

به گفته شهردار منطقه 11 در آینده تصمیم بر این است که در صورت تأیید و رضایت متخصصان حوزه حمل و نقل و ترافیک و جامعه معلولین در تمامی تقاطع های پر تردد منطقه و سایر مناطق شهری این سیستم نصب و مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1467

به "راه اندازی سیستم هشدار هوشمند عبور نابینایان از خیابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سیستم هشدار هوشمند عبور نابینایان از خیابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید