دستاورد عجیب فضانوردان خبرساز شد

به گزارش مجله گرافیک، دیجیاتو نوشت: این دستاورد می تواند درزمینه اکتشافات فضایی و مراقبت های بهداشتی فضانوردان و حتی جمعیت انسان های روی زمین مفید باشد.

دستاورد عجیب فضانوردان خبرساز شد

Redwire Corporation، شرکت پیشرو در حوزه زیرساخت های فضایی، پیروز شده است که در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) با استفاده از دستگاه چاپ سه بعدی ارتقایافته BioFabrication (BFF) خود، منیسک زانوی انسان را به صورت سه بعدی چاپ کند.

براساس گزارش Interesting Engineering، دانشمندان پس از چاپ سه بعدی پیروزیت آمیز منیسک در پردازشگر آزمایشی پیشرفته فضایی Redwire (ADSEP) و حضور 14 روزه در ایستگاه فضایی بین المللی، با مأموریت Crew-6 اسپیس ایکس به زمین بازگرداندند تا به طور کامل تجزیه وتحلیل گردد.

این پژوهش به وسیله تیمی از فضانوردان ماهر ازجمله فرانک روبیو، وارن هوبرگ، استفن بوون (ناسا) و سلطان النیادی، فضانورد اماراتی، اجرا شده است که چند روز پیش به زمین بازگشتند.

چاپ منیسک زانوی انسان در ایستگاه فضایی بین المللی چه اهمیتی دارد؟

دستاورد Redwire می تواند درزمینه اکتشافات فضایی و مراقبت های بهداشتی فضانوردان و حتی جمعیت انسان های روی زمین پیامدهای گسترده ای را به همراه داشته باشد. درحال حاضر یکی از شایع ترین آسیب هایی که اعضای نیروهای ایالات متحده و سالمندان با آن روبرو هستند، منیسک است.

چاپ سه بعدی منیسک زانوی انسان تنها یکی از جنبه های مجموعه فناوری های فضایی نوآورانه شرکت Redwire محسوب می گردد. این شرکت مستقر در شهر جکسون ویل از استان فلوریدا 20 مرکز تحقیقات در ایستگاه فضایی بین المللی ایجاد نموده است که درحال حاضر 10 مورد از آن ها فعال هستند و به پیشرفت تحقیقات در مدار پایین زمین اختصاص دارند.

در آینده، این شرکت میخواهد تا با مأموریت CRS-29 شرکت اسپیس ایکس که در نوامبر سال جاری به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رفت، محموله های تحقیقاتی میکروگرانشی را با تمرکز بر توسعه دارو و پزشکی ترمیمی ارسال کند. بعلاوه در این مأموریت، Redwire آزمایشی را انجام خواهد داد که در آن برای چاپ سه بعدی بافت قلب کوشش می گردد که تعهد این شرکت نسبت به پیشرفت مرزهای بیوتکنولوژی در فضا را نشان می دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2389

به "دستاورد عجیب فضانوردان خبرساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاورد عجیب فضانوردان خبرساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید