دریا در جنوب سیستان و بلوچستان مواج می شود

به گزارش مجله گرافیک، رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی کلی شرایط جوی نشان می دهد از اواخر وقت فردا با تشدید وزش باد نواحی غربی دریای عمان در جنوب استان مواج شده و تا روز دوشنبه مواج باقی می ماند.

دریا در جنوب سیستان و بلوچستان مواج می شود

علی ملاشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زاهدان گفت: پیش بینی کلی شرایط جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری نشان می دهد از اواخر وقت فردا با تشدید وزش باد نواحی غربی دریای عمان مواج شده و تا روز دوشنبه دریای عمان مواج باقی می ماند.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در پی این شرایط جوی به شناورهای صیادی و قایق های کوچ توصیه می شود پیش از ورود به دریا حتماً شرایط را از طریق اداره کل بنادر و دریانوردی استان بررسی کنند.

وی گفت: با توجه به تصاویر ماهواره ای شاهد ابرناکی به ویژه در نیمه شمالی استان هستیم، اما از اواخر وقت به تدریج از پوشش ابر در آسمان استان کاسته می شود. امروز در نواحی مرکزی و نوار غربی استان وزش باد نسبتاً شدید و گرم جنوبی در برخی نقاط منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش دید شده به طوری که از عصر امروز شدت بادهای جنوبی در این مناطق کاهش می یابد.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: از اواخر وقت امشب با تشدید جریانات سرد شمالی و در روزهای شنبه تا دوشنبه پیش رو در شهرهای شمالی، مرز غربی و نواحی شرقی استان باد و گرد و خاک با جهت شمالی منجر به خیزش گرد و خاک می شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از نظر دمایی از فردا مجدداً شاهد کاهش دما ابتدا در نیمه شمالی و سپس در دیگر نقاط استان هستیم گفت: در 24 ساعت گذشته مهرستان با کمینه دمای 4 درجه سانتی گراد زیر صفر و راسک با بیشینه دمای 28 درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بوده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 22 دی 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 645

به "دریا در جنوب سیستان و بلوچستان مواج می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریا در جنوب سیستان و بلوچستان مواج می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید