تلاش شهروندان مرکز شهر برای تحقق شهر زیست پذیر

به گزارش مجله گرافیک، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 گفت: در آخرین هفته درختکاری قرن، دانش آموزان دوچرخه سوار قلب تهران از دبیرستان پانزده خرداد تا بوستان شهر واقع در منطقه 12 را رکاب زدند و در قدیمی ترین بوستان شهر تهران، نهال کاشتند.

تلاش شهروندان مرکز شهر برای تحقق شهر زیست پذیر

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر توضیح داد: در واپسین روزهای قرن و به مناسبت هفته درختکاری، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 12 با همکاری واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، همایش دوچرخه سواری دانش آموزی را برگزار کرد.

سعادتی هدف از اجرای این پروژه را تلاش برای تغییر سبک زندگی دانش آموزان به عنوان مهم ترین گروه هدف و جایگزینی دوچرخه برای ترددهای روزانه آنها معرفی کرد و ادامه داد: این رویداد زیبا و تأثیرگذار با همایش دوچرخه سواری از محل دبیرستان تا بوستان شهر با حضور 25 دانش آموز داوطلب و همراهی بیش از 30 شهفرایند دوچرخه سوار عضو گروه مردمی دوچرخه سواری سفیران ترافیک، نمایندگان آموزش و پرورش، عوامل محترم پلیس راهور، نیروی انتظامی و اورژانس منطقه 12، آغاز شد که البته پیش از آغاز تردد دانش آموزان با دوچرخه، همه نکات ایمنی در دو بخش تئوری و عملی را یکی از مربیان پیشکسوت دوچرخه سواری، آموزش داد.

وی همچنین از کاشت بیش از 50 نهال بلوط در فضای پیش بینی شده توسط کارشناسان فضای سبز در بوستان شهر و با حضور مدیران حمل و نقل و آموزش و پرورش منطقه 12، خبر داد و گفت: در این رویداد، حمایت همه جانبه از محیط زیست شهری توسط حاضران در این رویداد به نمایش درآمد.

شهردار قلب طهران با ابراز امیدواری از اینکه با تداوم همکاری های بین سازمانی، بیش از پیش شاهد توسعه انسان محوری در شهرها و بهبود شرایط محیط زیست باشیم، افزود: یادمان نرود که شهر پاک یک اتفاق نیست، بلکه یک انتخاب است.

در پایان با اهدای هدایایی به رسم یادبود از همه دانش آموزان حاضر در این رویداد که آینده سازان و پیش قراولان توسعه دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک به شمار می فرایند، تقدیر شد.

در این رویداد حمید شاه منصوری، مدیر آموزش و پرورش منطقه 12، عباس باستانی، مدیر سازمان دانش آموزی شهر تهران، مریم عسگری پور، رئیس اداره حمل و نقل عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 12، محمد خزایی، معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه 12، علی خلیلی، مدیر سازمان دانش آموزی منطقه 12، علی آزاد، مدیر دبیرستان پانزده خرداد و نمایندگانی از پلیس راهور و نیروی انتظامی منطقه حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1617

به "تلاش شهروندان مرکز شهر برای تحقق شهر زیست پذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش شهروندان مرکز شهر برای تحقق شهر زیست پذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید