تزریق 755 هزار دُز واکسن کرونا در استان تهران

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - انوشیروان محسنی بندپی در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران با اعلام تزریق 755 هزار دُز واکسن در استان تهران گفت، در حال حاضر نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش 49 درصدی بستری بیماران عادی هستیم.

تزریق 755 هزار دُز واکسن کرونا در استان تهران

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش 49 درصدی بستری بیماران عادی هستیم. به شکلی که در حال حاضر 4625 بیمار در بیمارستان های استان تهران بستری هستند. همچنین کاهش 49 درصدی فوتی ها را شاهد هستیم و از آمار بستری ها در بخش مراقبت های ویژه نیز کاهش را مشاهده می کنیم.

وی اضافه نمود: البته باید همچنان رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم. چرا که هر گونه عادی انگاری در خصوص بیماری کرونا ما را به شرایط قبلی باز می گرداند. خوشبختانه تلاش کادر درمان، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همچنین اطلاع رسانی به موقع، خوشبختانه شرایطی را فراهم آورده که در استان تهران با پیچیدگی های خاص خود و همچنین جمعیت 14 میلیون نفری توانسته ایم نسبت به کنترل این بیماری اقدامات موثری را انجام دهیم. البته هنوز به درجه ای از ثبات و پایداری نرسیدیم. لذا باید تشدید رعایت پروتکل ها همچنان در دستور کار باشد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه اشاره کرد و اضافه نمود: سازمان تامین اجتماعی کشور 300 میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه ها را پرداخت کرده است.

استاندار تهران با اشاره به اثربخشی واکسیناسیون در سطح استان تهران، از این امر به عنوان خبری خوش یاد کرد و اضافه نمود: اثربخشی واکسن بر اساس شواهد و همچنین کسانی که در حوزه سلامت کار می کردند و واکسینه شدند، نشان می دهد تا به امروز هیچ مورد خاصی از ابتلای سخت این افراد دریافت نشده و در معرض فوت نیز قرار نگرفته اند که این نشان دهنده آن است که اثرگذاری واکسن این عزیزان در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به خوبی پیشرفته است.

وی ادامه داد: گروه بعدی افراد بالای 80 سال بودند که در نوبت دریافت واکسن قرار گرفتند و بررسی های آماری در هفته های اخیر نشان می دهد که بستری افراد با سن 80 سال به بالا کاهش پیدا کرده، به صورتی که در این هفته نسبت به هفته قبل 10.6 درصد بستری این گروه سنی هشت درصد در هفته جاری کاهش پیدا کرده است که حاکی از اثربخشی واکسن است.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در هفته گذشته 64 پایگاه و مرکز واکسیناسیون در استان تهران راه اندازی شده بود، اضافه نمود: در حال حاضر تعداد این مراکز به 74 پایگاه در نقاط مختلف استان رسیده است. این مراکز از استانداردهای لازم برخوردار هستند و تا کنون نیز 755 هزار دُز واکسن در استان تهران تزریق شده است.

استاندار تهران درباره اعمال محدودیت منع تردد از 12 تا 17 خرداد ماه سال جاری نیز گفت: بر اساس آنچه که تصویب شده است از 12 تا 17 خرداد ماه منع تردد بین استانی داریم و خواهش ما از شهروندان این است که سفرها را به فرصت های بعد از دریافت واکسن موکول کنند. در حال حاضر خبرهایی از شناسایی سوش ویروس هندی در برخی استان ها رسیده، لذا امیدواریم با رعایت این موضوع مانع از چرخش این ویروس در سفرها بشویم تا خدایی ناکرده دوباره استان هایی که از این ویروس در امان هستند دچار این مشکل نشوند.

وی تاکید کرد: باید این محدودیت ها با نظارت قویتر اعمال شود ولی خواهش ما از شهروندان این است که با رعایت پروتکل ها و عدم سفر در این ایام مانع از روی دادن چنین اتفاقی شوند.

بندپی درباره پرواز هواپیمای حامل مسافران هندی گفت: اولین پرواز از هند به ایران انجام شد که شش نفر مبتلا به ویروس در آن شناسایی شدند و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران که مسئولیت رعایت پروتکل ها و تست ها را بر عهده دارد این کار را انجام دادند. برخی از مسافران همکاری لازم را نداشتند، در حالیکه ستاد استانی تکلیف کرده همه مسافرین باید قرنطینه را رعایت کنند و هیچ کس از قرنطینه و انجام تست نباید معاف باشد. اگر فردی از این پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی سرپیچی کرده در حقیقت از قانون تخطی کرده و با وی باید برخورد قضایی شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1788

به "تزریق 755 هزار دُز واکسن کرونا در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق 755 هزار دُز واکسن کرونا در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید