این تصاویر عجیب مجلس را ببینید ، صدا و سیما به جای مچ گیری در مترو و خیابان سراغ نمایندگان برود

به گزارش مجله گرافیک، مسئولان الگوی جامعه هستند و مردم از رفتار و کردار آنها تبعیت می نمایند. این که گزارشگر صداوسیما یک طرفه به قاضی می رود و فقط از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی از طرف مردم سخن به می آید، رفتاری غیرمسئولانه است.

این تصاویر عجیب مجلس را ببینید ، صدا و سیما به جای مچ گیری در مترو و خیابان سراغ نمایندگان برود

به گزارش خبرنگار مجله گرافیک، کرونا یک پدیده است؛ سرکش است و نوظهور. مهارش طرح و قانون و قاعده خاص خودش را می طلبد؛ فاصله گذاری اجتماعی. یک فرهنگ جمعی درست وحسابی هم لازم داریم تا از شر این ویروس عجیب وغریب خلاص شویم. در این مورد نیز مثل بی شمار موارد دیگر، صداوسیما - به خاطر پوشش سراسری و دسترسی جمعیت گسترده ای به آن - وظیفه فرهنگ سازی را بر عهده گرفته است؛ اما چگونه؟

همان قدر که مهار کرونا به قانون و قاعده احتیاج دارد، فرهنگ سازی هم اصولی دارد. این که گزارشگر تلویزیون دوربین به دست بگیرد و در کوچه و خیابان سراغ مردم برود و با لحنی که می دانید، همه چیز را در آخر گردن مردمی بیندازد که قواعد آنتی کرونایی را به هر علتی رعایت نکرده اند، در قاموس فرهنگ سازی نیست. نشان دادن چهره افرادِ خاطی البته به زعم گزارشگر به کنار.

► گزارش حسینی بای، گزارشگر صداوسیما را که این روزها مدام با همین محتوا در رسانه های مختلف تکرار می گردد، در ویدئو زیر ببینید.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

این که از یک طرف به مردم برای رعایت نکردن فاصله و نزدن ماسک و نپوشیدن دستکش و قس علی هذا خرده گرفت، از آن طرف نمایندگان مردم در صحن علنی مجلس (25 خرداد 99) با حداقل فاصله ممکن در کنار هم باشند و خیلی هاشان ماسک نداشته باشند، دور از انصاف است. این تناقض آشکار در گفتار و کردار مسئولان در کنار آن مدل گزارش ها به غیر از پر کردن آنتن تلویزیون ذره ای ثمر ندارد.

بیشتر بخوانید: تصاویر | قاب عجیب اعتراض نمایندگان به وزیر | یقه کت جای ماسک را گرفت | فاصله گذاری اجتماعی مجلسی ها را ببینید

همان اندازه که مردم در شیوع کرونا نقش داشته اند، مسئولان هم بی تاثیر نبوده اند. به چه کسی باید بگوییم وضع فرهنگ هر کشوری نتیجه برنامه ریزی و عملکرد مسئولان آن کشور است؛ هرگونه نقص و مسئله ای حاصلِ فاصله بین حرف و گفتار و رفتار مردم و به ویژه مسئولان آن کشور است. می گویم به ویژه مسئولان، چون چشم مردم به آنهاست و الگوی جامعه به حساب می آیند و مردم از رفتار و کردار مسئولان خود تبعیت می نمایند. ایراد جای دیگری است، اول آنجا را اصلاح کنید، فرهنگ هم اصلاح می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 مرداد 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1168

به "این تصاویر عجیب مجلس را ببینید ، صدا و سیما به جای مچ گیری در مترو و خیابان سراغ نمایندگان برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این تصاویر عجیب مجلس را ببینید ، صدا و سیما به جای مچ گیری در مترو و خیابان سراغ نمایندگان برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید