ایران 99 هزار تن ال پی جی به اندونزی صادر می نماید

به گزارش مجله گرافیک، اندونزی در کوشش برای فائق آمدن بر مشکل کمبود عرضه گاز، از ایران گاز وارد خواهد نمود و شرکت ملی نفت ایران قرار است 99 هزار تن گاز در سال 2016 و 500 هزار تن دیگر در سال 2017 به شرکت پرتامینا بفروشد.

ایران 99 هزار تن ال پی جی به اندونزی صادر می نماید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری آنتارا نیوز، در حالی که در نقاط مختلف اندونزی عرضه ال پی جی با کمبود روبرو شده است، این کشور در حال برنامه ریزی برای واردات ال ان جی از ایران است.

انتظار می رود دولت اندونزی به وسیله شرکت نفت و گاز دولتی پرتامینا، در بازه زمانی 2016 تا 2017، 588 هزار تن ال پی جی وارد نماید و از این طریق کمبود گاز در مناطق مختلف این کشور را جبران نماید.

تعدادی از مناطق این کشور از ابتدای ماه جاری میلادی و به ویژه پس از جشن های عید فطر با کمبود ال پی جی روبرو شده اند. استان های بانگکولو، سولاوسی مرکزی، سولاوسی جنوب شرقی و جاوره مرکزی از جمله استان هایی هستند که با کمبود ال پی جی روبرو شده اند. پرتامینا قرار است عرضه گاز به مناطقی که با کمبود ال پی جی روبرو اند را افزایش دهد.

روفی منور، عضو مجلس اندونزی و عضو کمیسیون امور انرژی پیشتر خواهان برقراری ثبات در ذخایر و قیمت های ال پی جی و نفت کوره توسط دولت در هنگام برگزاری جشن روز عید فطر شده بود.

پرتامینا در کوشش برای فائق آمدن بر مشکل کمبود عرضه گاز، از ایران گاز وارد خواهد نمود. شرکت ملی نفت ایران قرار است 99 هزار تن گاز در سال 2016 و 500 هزار تن دیگر در سال 2017 به شرکت پرتامینا بفروشد.

دوی سوتجیپتو، مدیر شرکت پرتامینا گفت، انتظار می رود یادداشت تفاهم واردات گاز از ایران در ماه جاری یا ماه اوت به امضا برسد. دو طرف قرار است دربلوک های نفت و گاز در ایران با یکدیگر همکاری کنند.

101

منبع: تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 434

به "ایران 99 هزار تن ال پی جی به اندونزی صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 99 هزار تن ال پی جی به اندونزی صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید