اوج خلاقیت و زیبایی با بکارگیری کلوزت روم در منازل مسکونی

به گزارش مجله گرافیک، آویزان کردن لباس ها در منازل مسکونی احتیاج به وجود کمدهای دیواری دارد تا از طریق آن ها بتوان انواع و اقسام لباس ها را آویزان کرد. اما بکارگیری یک کمد لباس در بعضی از موارد ممکن است احتیاج به یک ابزار بزرگتری به نام کلوزت روم یا واکینگ کلوزت یا به تعبیری ساده تر اتاق لباس دارد. البته باید یادآور شد که استفاده از انواع کمد لباس در منازل مسکونی مختلف بستگی به متراژ آن و تعداد لباس های اهالی آن منزل نیز دارد.

اوج خلاقیت و زیبایی با بکارگیری کلوزت روم در منازل مسکونی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در صورتی که منزل شما کوچک می باشد؛ می توانید به منظور زیباسازی محیط داخلی از بهترین جنس ها و بالاترین کیفیت کمدهای لباس بهره گیرید. اما در غیر این صورت وقتی با محدودیت فضا روبرو نیستید و یک اتاق مستر در منزل مسکونی خویش دارید؛ در این صورت برای قرار دادن لباس های خود بهتر است به فکر کلوزت روم در طراحی های بسیار منحصر به فرد خود باشید.

کلوزت روم چیست و چه تأثیری در دکوراسیون داخلی دارد؟

با توجه به زندگی نوین و وجود فناوری ها و پیشرفت های جدید، بشر امروزی به دنبال بهترین راهکارها برای زیباسازی محیط داخلی و خارجی منزل مسکونی خویش می باشد. کلوزت روم به معنای نوعی کمد دیواری است که امکان رفت و آمد در آن وجود دارد. این نوع از کمدهای دیواری در ابعاد و اندازه های بسیار عظیم و وسیع ساخته و طراحی شده اند که شامل قفسه های بسیار زیاد و ردیف ها و آویزهای بسیار زیادی برای لباس های مختلف است. در یک اتاق مستر که عظیمترین اتاق خواب در منازل عظیم و شیک به شمار می آید؛ می توان از کلوزت روم استفاده کرد و انواع لباس ها را درون آن قرار داد. هر چند که می توان در صورت متراژ بالای ساختمان کلوزت روم را در هر اتاقی به کار گرفت تا انواع لباس ها را خیلی مرتب و قفسه بندی شده و شیک وارد اتاق لباس کرد. با توجه به طراحی های بسیار مختلف و زیبایی که از کلوزت روم ها در نظر گرفته اند؛ استفاده از آن ها می تواند تأثیر بسیار زیادی روی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی بگذارد و سبب زیباسازی محیط داخلی آپارتمان های شیک و باکلاس گردد.

دیزاین کلوزت روم

علاوه بر انتخاب بهترین مدل ها و نمونه های کلوزت روم و قراردهی آن ها در اتاق خواب در کنار سایر وسایل چوبی بهتر است به دیزاین داخلی و چیدمان کلوزت روم یا همان اتاق لباس توجه ویژه ای داشته باشید. میزان قفسه ها و طبقه ها و کشوها و نیز آویزهایی برای قرار دهی لباس ها در کلوزت روم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشند. بنابراین هر چقدر ابعاد و اندازه های آن ها بیشتر باشد؛ شما می توانید از نمونه های مختلف کلوزت روم به خوبی بهره مند شوید. مدل های (U) یو شکل و (L) ال شکل آن ها از جمله حالت های مختلف اتاق های لباس به شمار می آیند که به غیر از آن ها می توان از شکل های مختلف اتاق های لباس به خوبی استفاده کرد تا بهترین طرح را در نهایت در منزل خویش پیاده سازی کنید. بنابراین آنچه از اهمیت بسیار زیادی در این راستا برخوردار می باشد؛ نحوه چیدمان و دیزاین داخلی کلوزت ها به شمار می آید که بهتر است از ایده های برتر و خلاقیت های زیادی در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید چیدمان و دیزاینی کاملا بر حسب سلیقه و باب میل خویش را در جهت زیباسازی محیط داخلی واحد مسکونی خویش رقم بزنید.

پارامترهایی برای زیباسازی بیشتر کلوزت روم ها

علاوه بر طراحی کلوزت روم ها در شکل ها و حالت های مختلف، می بایست به یک سری از عوامل و پارامترهای دیگر نیز در زیباسازی آن ها استفاده کرد تا بتوان جلوه زیباتری در منزل خویش پدید آوریداز جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • وجود آینه قدی روی کلوزت روم ها
  • میز و نیمکت
  • رنگ بندی های جذاب
  • پارتیشن بندی و قفسه ها و طبقه های جداگانه به میزان لازم
  • بیشترین بهره وری در کمترین فضای ممکن
  • همخوانی با سایر وسایل در مکان قراردهی کلوزت روم ها از جمله پارکت و کفپوش
  • و…

بنابراین به طور کلی بهتر است به تمامی این مسائل توجه گردد.

منبع: اتاق
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1681

به "اوج خلاقیت و زیبایی با بکارگیری کلوزت روم در منازل مسکونی" امتیاز دهید

1 کاربر به "اوج خلاقیت و زیبایی با بکارگیری کلوزت روم در منازل مسکونی" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوج خلاقیت و زیبایی با بکارگیری کلوزت روم در منازل مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید