اظهارات مهم رئیسی درباره مدیریت منابع آب

به گزارش مجله گرافیک، رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مدیریت تامین، توزیع و مصرف آب در کشور، اصلاح روش های مصرف آب و نیز اصلاح الگوی کشت را از مهم ترین و محوری ترین مسائل کشور دانست و گفت: همکاری و همگامی مردم برای تحقق این اهداف بسیار مهم است.

اظهارات مهم رئیسی درباره مدیریت منابع آب

به گزارش خبرنگاران آنلاین، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز سه شنبه در دومین جلسه شورای عالی آب در دولت سیزدهم، با تاکید بر اهمیت حکمرانی در مسئله آب، معین دقیق نیازها و اولویت بندی آنها، سیاست گذاری صحیح بر مبنای داده ها و اطلاعات جمع آوری شده، اجرای سیاست های معین شده و نظارت بر حسن اجرای آن ها را لازمه این حکمرانی دانست.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مدیریت تامین، توزیع و مصرف آب در کشور و ابراز تاسف از هدر رفت آب به علت استفاده غیرمنضبط در بعضی منطقه ها، مدیریت منابع آب و اصلاح الگوی کشت را از مهم ترین و محوری ترین مسائل کشور دانست و اعلام نمود: همکاری و همگامی مردم برای تحقق این اهداف بسیار مهم است.

رئیسی با اشاره به مدیریت مناسب مصرف برق در تابستان سال جاری و همراهی خوب مردم و بخش های صنعت و کشاورزی، منتقل نشدن مشکل به مردم را از نتایج خوب این مدیریت برشمرد و تاکید نمود، شرط لازم برای جلب همکاری مردم و همراه و کردن آنها، تبیین دقیق مسائل موجود و ارائه راه حل مناسب به مردم است.

وی اصلاح الگوی کشت با ایجاد مشوق ها و جذابیت ها برای کشاورزان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: اگر عوارض کشت سنتی و فواید اصلاح الگوی کشت برای کشاورزان تبیین گردد، حتما از سوی آنان پذیرفته خواهد شد.

رئیسی در ادامه با بیان اهمیت کشاورزی علم پایه در اصلاح الگوی کشت، به میدان آوردن موسسات تحقیقی و پژوهشی و بعلاوه دانشگاه های کشاورزی را برای اجرای طرح اصلاح الگوی کشت و مدیریت منابع آبی ضروری دانست.

رئیس جمهور در ادامه گفت: رشد مالی کشور در گرو سرمایه گذاری و افزایش بهره وری است و یکی از مؤلفه های اصلی افزایش بهره وری، مدیریت آب است. ما می توانیم با مصرف بهینه آب، بهره وری را افزایش و رشد مالی کشور را ارتقا دهیم.

رئیسی توضیح داد: در این زمینه مراکز پژوهشی و راهبردی راه را برای حرف ها و نگاه های نو باز نمایند و نظرات اندیشمندان و صاحب نظران حوزه آب را به خوبی به مسئولان و متولیان امر منعکس نمایند.

در این جلسه دو سند مهم اصلاح و ارتقای نظام حکمرانی آب و بعلاوه طرح اصلاح الگوی کشت که از سوی وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی ارائه شده بودند، به تصویب اعضا رسیدند.

بعلاوه تشکیل کمیته ملی اصلاح الگوی کشت به ریاست معاون اول رئیس جمهور از دیگر مصوبات این جلسه بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2250

به "اظهارات مهم رئیسی درباره مدیریت منابع آب" امتیاز دهید

1 کاربر به "اظهارات مهم رئیسی درباره مدیریت منابع آب" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات مهم رئیسی درباره مدیریت منابع آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید