آمار ورود مسافران نوروزی به کیش افزایش یافت

به گزارش مجله گرافیک، بیش از 96 هزار مسافر نوروزی از 25 اسفند 97 تا 3 فروردین 98 از بندرها و فرودگاه، وارد جزیره کیش شده اند که این آمار در همسنجی با مدت مشابه پارسال 8 درصد افزایش یافته است .

آمار ورود مسافران نوروزی به کیش افزایش یافت

به گزارش ایرنا، طبق آمارهای اعلام شده، از 25 اسفند 97 تا 3 فروردین سال جاری، در مجموع 420 پرواز از شهرهای مختلف به مقصد جزیره کیش اجرا شده و از این طریق 60 هزار و 462 نفر از راستاهای داخلی و خارجی وارد جزیره کیش شده اند، همچنین، بیش از 35 هزار و 871 گردشگر توسط 73 شناور به جزیره کیش سفر نموده اند.

در همین مدت، 6 هزار و 530 خودرو مربوط به مسافران نوروزی با استفاده از 187 لندینگ کرافت از طریق بنادر مجاور به کیش منتقل شده است.

مسوولان امور گردشگری جزیره کیش، قبلا پیش بینی نموده بودند که میزان ورود مسافران نوروزی در سال جدید تا 30 درصد افزایش می یابد و بر اساس همین پیش بینی، برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در بخشهای مختلف برنامه ریزی نموده اند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کیش در این زمینه با اشاره به احتمال افزایش مسافران در مقایسه با ایام نوروز سال 97 به ایرنا گفت: باتوجه به نشست های متعدد کمیته های 11 گانه و ستاد مسافران نوروزی کیش، هماهنگی لازم برای به کارگیری تمامی امکانات بین همه نهادهای خدمت رسان اجرا شده و کوشش شده تا خدماتی مطلوب به مسافران و گردشگران ارائه گردد .

مجید ملانوروزی، با اشاره به اینکه حمل و نقل همیشه یکی از مهمترین بخش های مورد توجه و مشکل آفرین کیش در ایام نوروز بوده اضافه نمود: در بخش حمل و نقل شهری و دریایی ضمن آسیب شناسی دوره های گذشته، تدابیری اتخاذ شده تا مسافران نوروزی بتوانند بسهولت در نقاط مختلف جزیره تردد نمایند و در این زمینه علاوه بر به کارگیری امکانات موجود، اتوبوس های ویژه و در سطح استاندارهای جهانی به ناوگان حمل و نقل اضافه شده است.

همچنین با توجه ناپایداری هوا و دریا تسهیلات پارکینگی برای توقف خوروهای مسافران نوروزی در بنادر چارک و آفتاب در نظر گرفته شده است.

از طرفی بعضی گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که ناپایداری هوا و وزش باد شدید، ظرف چند روز اخبر موجب بروز مشکلاتی برای ورود گردشگران از راستا دریایی شده بگونه ای که بسیاری از مسافران نوروزی دربنادر چارک و آفتاب برای بهتر شدن شرایط دریا و حرکت شناورها به مقصد جزیره کیش انتظار می کشند.

*جزیره کیش در ایام نوروز 97 (از 25 اسفند 96 تا 15 فروردین 97) میزبان بیش از 234 هزار گردشگر از 2 راستا هوایی و دریایی بود.

از مجموع این مسافران 145 هزار و 434 نفر از طریق یک هزار و 84 پرواز از سراسر کشور به جزیره کیش وارد شدند و در این بین 57 درصد پروازها از تهران به کیش بود و شهرهای اصفهان، مشهد و شیراز هر یک 10 درصد از آمار پروازها، بندرعباس و اهواز هر یک 3 درصد، تبریز 2 درصد و سایر شهرها 5 درصد از پروازهای ورودی به کیش را به خود اختصاص دادند.

همچنین در مدت یاد شده 89 هزار و 263 گردشگر نیز از راستا دریایی و از سه بندر چارک، لنگه و آفتاب از طریق 234 شناور مسافری و 582 لندینگ کرافت به جزیره کیش سفر کردند و با وجود محدودیت خودرویی اعمال شده 17 هزار و 832 دستگاه خودرو با متوسط 4 سرنشین به کیش وارد شدند.

جزیره مرجانی کیش به عنوان قطب گردشگری کشور و یکی از مقصدهای اصلی مسافران نوروزی هر ساله در ایام نوروز جزیره کیش میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران اسلامی است که به منظور گذران تعطیلات عید در شرایط مناسب آب و هوای کیش و بهره گیری از جاذبه های طبیعی و گردشگری از دو راستا هوایی و دریایی به این منطقه آزاد کشور سفر می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 184

به "آمار ورود مسافران نوروزی به کیش افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ورود مسافران نوروزی به کیش افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید