شروع به کار رسمی کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین

به گزارش مجله گرافیک، امروز (یکشنبه) کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اور زولا فون در لاین آلمانی رسماً شروع به کار کرد.

شروع به کار رسمی کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان کمیسیون جدید اروپایی به رهبری اورزولا فون در لاین آلمانی از امروز (یکشنبه) رسما کار خود را شروع کرد.

وی به مناسبت شروع به کار خود و به مناسبت دهمین سالگرد اجرای معاهده لیسبون در سخنانی تاکید نمود: ما مسئولیت داریم که اروپایی قدرتمندتر از آنچه به ما به ارث رسیده است را به جا بگذاریم.

اورزو لا فون در لاین در شروع پنج سال ریاست بر کمیسیون اروپایی خاطرنشان کرد که اروپا گنجینه ای است که باید حفظ گردد.

وی به عنوان رئیس جدید کمیسیون اروپایی اهداف زیادی را مد نظر قرار داده است. از مهم ترین برنامه های وی یک سیاست حمایت از آب و هوای جاه طلبانه در چارچوب طرحی به نام معامله سبز است. جزئیات این طرح هفته آینده شرح داده خواهد شد.

مجلس اتحادیه اروپا در استراسبورگ روز چهارشنبه به تیم کمیسیون اتحادیه اروپا به رهبری اورزولا فون در لاین آلمانی رای مثبت داد.

به این ترتیب برای اولین بار در بیش از 50 سال اخیر حالا یک آلمانی بار دیگر در راس این نهاد قدرتمند اروپایی نهاده شد و البته برای اولین بار است که یک زن سکان دار این مسئولیت مهم در اتحادیه اروپا می گردد.

فون در لاین 61 ساله سمت ریاست کمیسیون اروپایی را از یان کلود یونکر لوکزامبورگی تحویل می گیرد. یونکر از اولین کسانی بود که بعد از رای مثبت مجلس اروپا به کمیسیون جدید اروپایی به فون در لاین تبریک گفت.

کمیسیون جدید اروپایی به ریاست فون در لاین از 27 کمیسر تشکیل می گردد که تقریبا نیمی از آن ها زن هستند. تنها انگلیس که در آستانه برگزیت قرار گرفته است نامزدی را برای کمیسیون جدید اروپایی اعلام نکرد.

وظیفه کمیسیون اروپایی این است که قوانینی را پیشنهاد داده و بر رعایت قوانین مشترک اروپایی نظارت کند. هر کشور اروپایی با یک کمیسر در کمیسیون اروپایی حضور دارد.

ابتدا قرار بود کمیسیون جدید اروپایی در اوایل ماه نوامبر شروع به کار کند که البته این تاریخ به مدت یک ماه به تعویق افتاد چرا که 3 نامزد فرانسه، رومانی و مجارستان برای کمیسیون اروپایی در مجلس اروپا رای نیاورد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 589

به "شروع به کار رسمی کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار رسمی کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید