آثار گروه نوازی فرامرز پایور در دسترس مخاطبان قرار گرفت

به گزارش مجله گرافیک، برای اولین بار پس از دسترسی خانۀ پایور به دست نوشته های فرامرز پایور استاد موسیقی ایرانی، آثار گروه نوازی این هنرمند پیشگام سنتورنوازی منتشر شد.

آثار گروه نوازی فرامرز پایور در دسترس مخاطبان قرار گرفت

به گزارش گروه فرهنگی مجله گرافیک، برای اولین بار پس از دسترسی خانۀ پایور به دست نوشته های ارزشمند استاد فرامرز پایور، آثار گروه نوازی این هنرمند منتشر شد. این سری از کتاب های خانۀ پایور برای طیف وسیعی از موسیقی دانان، هنرجویان و دانشجویان موسیقی و نوازندگان ساز های ایرانی کتاب هایی کاربردی هستند.

در توضیحات تکمیلی این پروژه آمده است:

فرامرز پایور در عمر هنری خود با گروه ساز های ایرانی اش بیش از سی سال برای این گروه ساخته و تنظیم کرده است. آثار که او برای گروه ساز های ایرانی نوشته است می تواند در تجزیه و تحلیل، تمرین گروه نوازی و ساز های ایرانی، شناخت تاریخ گروه نوازی در ایران و بسیاری ایده ها و فعالیت های دیگر به کار گرفته شوند.

با دسترسی خانۀ پایور به دست نوشته های این هنرمند فقید موسیقی ایرانی، راه تصحیح و مقابله و انتشار این آثار هموار شده است و از این پس این سری از آثار ایشان در دسترس جامعۀ موسیقی ایرانی قرار خواهد گرفت.

فرامرز پایور این آثار را به صورت پارتیتور بلکه به شکل پارت های جداگانه ثبت کرده اند. خانه پایور ضمن حفظ خصوصیات ثبت ایشان در کتاب ها، این آثار را به صورت پارتیتور هم به چاپ رسانده است که برای آهنگسازان و سرپرستان گروه های ایرانی بسیار راهگشاست.

در هر کتاب ابتدا توضیحاتی ضروری برای تشریح نت نویسی و مقایسۀ نسخه ها آمده است، سپس پارتیتور اثر و در ادامه پارت های جداگانه برای هر ساز که معمولاً شامل پارت: نی، کمانچه، قیچک، آلتو، سنتور، تار، رباب و عود است آمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1071

به "آثار گروه نوازی فرامرز پایور در دسترس مخاطبان قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار گروه نوازی فرامرز پایور در دسترس مخاطبان قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید