108 آسیب پذیری برای ویندوز شناسایی شد، انتشار اصلاحیه های امنیتی

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، اصلاحیه های مذکور آسیب پذیری های 108 گانه اعلام شده مایکروسافت را در Windows و محصولات مختلف این شرکت ترمیم می نمایند.

108 آسیب پذیری برای ویندوز شناسایی شد، انتشار اصلاحیه های امنیتی

بیش از نیمی از آسیب پذیری های ترمیم شده توسط مجموعه اصلاحیه های ماه آوریل مایکروسافت از نوع Remote Code Execution گزارش شده اند.

در این بین، 5 آسیب پذیری روز-صفر (Zero-day) هم وجود دارد که جزئیات آنها قبلاً افشا شده بود؛ پیش تر کسپرسکی گزارش نموده بود که مهاجمان در حال سوءاستفاده از این آسیب پذیری، احتمالاً به منظور فرار از سد سندباکس یا ارتقای سطح دسترسی خود هستند.

با این حال کسپرسکی اعلام نموده که قادر به کشف کل زنجیره حمله نبوده است و بنابراین از آسیب پذیری های دیگر بکار رفته در جریان این حملات اطلاعی در دست نیست.

مایکروسافت همچنین چهار آسیب پذیری حیاتی را نیز که همگی از نوع Remote Code Execution هستند در سرویس دهنده Exchange ترمیم نموده که سوءاستفاده از دو مورد از این آسیب پذیری های حیاتی، بدون احتیاج به اصالت سنجی ممکن است.

در اسفند 1399 نیز شرکت مایکروسافت با انتشار به روزرسانی اضطراری و خارج از برنامه، چهار آسیب پذیری بحرانی روز-صفر را در نسخ مختلف Exchange ترمیم نموده بود.

دو آسیب پذیری حائز اهمیت دیگر در آخرین ترمیم شرکت مایکروسافت، ضعف هایی در Media Video Decoder هستند و بدون احتیاج به سطح دسترسی بالا، امکان اجرای کد به صورت از راه دور را، فراهم می نمایند.

ضعف دیگر شناسایی شده بهWindows Network File System مربوط است که بدون احتیاج به دخالت کاربر، به مهاجم اجازه می دهد، کد به صورت از راه دور، را اجرا کند.

خبر فنی و تخصصی اصلاحیه های جدید امنیتی برای 108 آسیب پذیری ویندوز و دیگر محصولات شرکت مایکروسافت و همچنین فهرست کامل این آسیب پذیری ها در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1700

به "108 آسیب پذیری برای ویندوز شناسایی شد، انتشار اصلاحیه های امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "108 آسیب پذیری برای ویندوز شناسایی شد، انتشار اصلاحیه های امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید