نگرانی آمریکا از قهر اون با کره جنوبی

به گزارش مجله گرافیک، آمریکا ضمن ابراز تاسف از تصمیم کره شمالی برای قطع تماس ها با کره جنوبی تاکید کرد تا پیونگ یانگ به مذاکرات بازگردد.

نگرانی آمریکا از قهر اون با کره جنوبی

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری آناتولی گفت: ایالات متحده آمریکا همواره از پیشرفت در مذاکرات بین دو کره حمایت می کند و ما از اقدامات اخیر جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) متاسف شده ایم.

این سخنگو که خواست نامش فاش نشود، گفت: ما از پیونگ یانگ می خواهیم به جهت دیپلماسی و همکاری بازشود. ما هماهنگی نزدیک با متحدمان جمهوری کره (کره جنوبی) را درباره رایزنی با جمهوری دموکراتیک خلق کره حفظ می کنیم.

پیشتر رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد تمام خطوط تماس با کره جنوبی را به تلافی آنچه اقدامات خصمانه سئول علیه پیونگ یانگ توصیف کرد که روابط دو کره را به سمت فاجعه کشانده است کاملا قطع و متوقف می کند. پیشتر تهدید کرده بود که اگر ارسال شبنامه به خاک آن کشور محدود نشود روابط قطع می شود.

دولت کره شمالی در ساعات اولیه روز سه شنبه گفت تمام راه های ارتباطی با کره جنوبی را می بندد. از جمله آنها خط مستقیمی است که بین رهبران دو کشور واقع شده است.

تماس های روزانه که برای هماهنگی بین دو کشور در دفتری در شهر کایسانگ در کره شمالی انجام می شود هم از روز سه شنبه قطع شد. تاسیس این دفتر حاصل گفت وگوهای دو کشور در سال 2018 بود.

کره شمالی گفته که تماس های نظامی دو کشور هم قطع می شود. دفتر ارتباط دو کشور در ماه ژانویه به دلیل خطر شیوع بیماری کوید - 19 تعطیل شد اما ارتباط با تلفن ادامه داشت. دو کشور هر روز دو تماس تلفنی با هم دارند. یکی ساعت 9 صبح و بعدی در پنج بعد از ظهر. کره جنوبی تایید کرده که تماس صبح سه شنبه آنها بی جواب مانده است.

از مدتی پیش کره شمالی به دلیل دخالت کره جنوبی در مسائل مربوط به این کشور آن را متهم و تهدید کرده بود که در صورت ادامه فرایند دخالت و عدم جلوگیری از ارسال اعلامیه ها به کره شمالی، حتی دفتر ارتباطی بین کره شمالی و کره جنوبی را تعطیل خواهد کرد. کره شمالی پیشتر تهدید کرده بود که اگر ارسال اطلاعیه ها به خاک آن کشور محدود نشود روابط قطع می شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1192

به "نگرانی آمریکا از قهر اون با کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی آمریکا از قهر اون با کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید