معجزه راه رفتن مرد معلول پس از 12 سال

به گزارش مجله گرافیک، آسیب های نخاعی می توانند ارتباط بین مغز و ناحیه ای از نخاع را که راه رفتن را کنترل می نماید، مختل نموده و منجر به فلج گردد.

معجزه راه رفتن مرد معلول پس از 12 سال

مطالعات قبلی در پی بازگرداندن حرکت در افراد مبتلا به این نوع فلج با تحریک الکتریکی منطقه ها نخاعی بودند. با این حال، این کار احتیاج به پوشیدن سنسور های حرکتی داشت و بیماران تحرک محدودی را در کار ها و منطقه ها مختلف نشان دادند.

در عوض، تیم EPFL با استفاده از ایمپلنت های الکترونیکی برای ایجاد یک پل دیجیتال بی سیم بین مغز و نخاع، رویکرد جدیدی ارائه کرد. در این روش یک ایمپلنت در مغز بیمار، بالای ناحیه مسئول حرکات پا قرار می گیرد. ایمپلنت دیگری نیز در ناحیه ای از نخاع قرار می گیرد که حرکت پا را کنترل می نماید.

پروفسور جوسلین بلوچ (Jocelyne Bloch)، از نویسندگان این مطالعه، گفت: این دستگاه ها سیگنال های الکتریکی تولیدشده به وسیله مغز را هنگامی که ما به راه رفتن فکر می کنیم رمزگشایی می نمایند. سپس سیگنال های مغزی در پیه هایی از تحریک الکتریکی نخاع تبدیل می شوند. این به نوبه خود، عضلات پا را برای رسیدن به حرکت مورد نظر فعال می نماید.

از همه مهم تر اینکه این سیستم به صورت بی سیم کار می نماید و به بیمار اجازه می دهد به طور مستقل حرکت کند.

پس از اینکه ایمپلنت ها در مغز و نخاع گرت جان قرار گرفتند، کالیبراسیون این سیستم تنها چند دقیقه طول کشید و او اکنون بیش از یک سال است که می تواند از آن در خانه استفاده کند.

به طرز شگفت انگیزی، حتی با خاموش شدن پل دیجیتال، محققان پیشرفت های چشمگیری را در مهارت های حرکتی گرت جان مشاهده نموده اند. به گفته محققان این ترمیم دیجیتالی نخاع نشان می دهد که اتصالات عصبی جدیدی ایجاد شده است.

پل دیجیتال تا به امروز تنها روی یک نفر آزمایش شده است، اما تیم پژوهشی اکنون امیدوار است که آن را در اختیار افراد دیگر نیز قرار دهد. آن ها به این نتیجه رسیده اند که توسعه مفهوم پل دیجیتال به نخاع گردنی ممکن است حرکات بازو و دست را پس از آسیب نخاعی و سکته بازگرداند.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2349

به "معجزه راه رفتن مرد معلول پس از 12 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه راه رفتن مرد معلول پس از 12 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید