مدیرعامل اپل با فیسبوکی ها آشنی کرد؟ ، حمایت محسوس تیم کوک از مواضع مارک زاکربرگ در حوزه واقعیت افزوده

به گزارش مجله گرافیک، موضوع اختلاف نظرهای شدید تیم کوک مدیرعامل اپل و مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک، چندان عجیب نیست، اما به نظر می رسد تیم کوک در حوزه واقعیت افزوده با مدیرعامل فیس بوک اشتراکات زیادی دارد.

مدیرعامل اپل با فیسبوکی ها آشنی کرد؟ ، حمایت محسوس تیم کوک از مواضع مارک زاکربرگ در حوزه واقعیت افزوده

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تیم کوک ضمن تبادل نظر در خصوص مزایای واقعیت افزوده در مقابل واقعیت مجازی ، به طرز ظریفی از اقدامات مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک در این زمینه تمجید کرد.

کوک گفت که فکر می نماید واقعیت افزوده شگفتی بزرگ بعدی خواهد بود. اپل نیز تلاشهای خود را به سمت واقعیت افزوده حرکت داده است و ساخت برنامه های واقعیت افزوده برای آیفون را در دستور کار خود قرار داده است. کوک گفت که واقعیت افزوده مردم را منزوی نمی نماید. اما سایر فناوری ها او را بسیار نگران نموده اند زیرا می توان از آنها برای جایگزین کردن ارتباطات انسانی استفاده کرد.

فیس بوک یکی از بزرگترین هواداران واقعیت مجازی است که شرکت VR Oculus را در سال 2014 خریداری کرد و این فناوری را به عنوان سکوی بزرگ بعدی محاسبات توصیف کرد. به نظر می رسد تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل که همیشه با انتقادهای تند و تیز درباره مارک زاکربرگ صحبت می نماید در این زمینه با وی همنظر و همراه است.

کوک که برای دریافت جایزه سرمایه گذاری اپل در دوبلین بود در مصاحبه ای با سبک چت این توضیحات را ارائه کرد. وقتی مصاحبه شونده از کوک برای 5 تا 10 سال آینده پیش بینی های فنی خواست ، کوک گفت که واقعیت افزوده را به عنوان بخش عظیمی از آینده فناوری می بیند. وی گفت: نظر من این چیز بزرگ بعدی است و کل زندگی ما را فرا خواهد گرفت.

کوک با اشاره به کاربرد واقعیت افزوده در بازی و همچنین استفاده های آینده نگر تر از قبیل آموزش در زندگی واقعی گفت: ممکن است شما احتیاج داشته باشید روغن ماشینتان را عوض کنید و ندانید که این کار چگونه انجام می گردد و در نتیجه می توانید از واقعیت افزوده بهره ببرید.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 799

به "مدیرعامل اپل با فیسبوکی ها آشنی کرد؟ ، حمایت محسوس تیم کوک از مواضع مارک زاکربرگ در حوزه واقعیت افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل اپل با فیسبوکی ها آشنی کرد؟ ، حمایت محسوس تیم کوک از مواضع مارک زاکربرگ در حوزه واقعیت افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید