سیستم هشدار زلزله گوگل چطور کار می نماید؟

به گزارش مجله گرافیک، آن طور که گوگل ادعا می نماید، سیستم هشدار زلزله اندروید یک سرویس رایگان است که زمین لرزه ها را در سراسر دنیا تشخیص می دهد و می تواند قبل از آغاز لرزش به کاربران اندروید هشدار دهد.

سیستم هشدار زلزله گوگل چطور کار می نماید؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روزانه زمین لرزه های بسیاری در دنیا روی می دهد و صدها میلیون نفر در منطقه ها زلزله خیز زندگی می نمایند. به همین علت یک هشدار اولیه می تواند به مردم یاری کند تا برای لرزش آماده شوند. یکی از زیرساخت هایی که می تواند برای این کار مورد استفاده قرار گیرد گوشی های هوشمندی است که امروز در دست تمام مردم وجود دارد.

تشخیص زلزله

گوگل برای تشخیص زلزله در آمریکا با تیم شیک آلرت همکاری می نماید که از شبکه ای متشکل از 1675 حسگر لرزه ای برای تشخیص لرزش زمین لرزه دارند و این داده ها را برای مشخص مکان و میزان زلزله تجزیه و تحلیل می نماید. سیستم شیک آلرت سیگنالی را به سیستم هشدار زلزله اندروید ارسال می نماید، که سپس هشدار زلزله را مستقیماً برای کاربران اندروید ارسال می گردد.

خارج از این استان های ایالات متحده، گوگل رویکرد اشتراک جمعی اطلاعات برای تشخیص زلزله استفاده می نماید. در این فرایند از اطلاعات شتاب سنج های موجود در گوشی ها استفاده می گردد که می توانند ارتعاشات و سرعت را حس نمایند، سیگنال هایی که احتمال وقوع زلزله را نشان می دهند. اگر تلفن چیزی را تشخیص دهد که فکر می نماید ممکن است زلزله باشد، سیگنالی را به همراه موقعیت مکانی از محل وقوع لرزش به سرور تشخیص زلزله گوگل ارسال می نماید. سپس سرور اطلاعات بسیاری از تلفن ها را ترکیب می نماید تا بفهمد که آیا زلزله ای در حال وقوع است یا خیر. این رویکرد از بیش از 2 میلیارد تلفن اندرویدی در حال استفاده در سراسر دنیا به عنوان مینی لرزه سنج برای ایجاد بزرگترین شبکه تشخیص زلزله در دنیا استفاده می نماید. این تلفن ها لرزش و سرعت لرزش زلزله را تشخیص می دهند و به کاربران اندروید در منطقه ها آسیب دیده هشدار می دهند.

هشدار به کاربران در هنگام وقوع زلزله

اندروید دو نوع اعلان دارد که برای هشدار به کاربران در خصوص زلزله طراحی شده است. هشدار اول به گونه ای که با ضربه زدن روی اعلان، اطلاعات بیشتری را ارائه دهد و برای زلزله های ضعیف ارسال می گردد و در عین حال تنظیمات صدا، مزاحم نشوید و اعلان تلفن را تغییر نمی دهد.

هشدار دوم برای جلب توجه قبل از تجربه لرزش میانه تا شدید طراحی شده به طوری که بتوانید برای محافظت از خود اقدام کنید و برای زلزله ای با بزرگی 4.5 درجه در مقیاس ریشتر یا بیشتر ارسال می گردد. این هشدار تنظیمات مزاحم نشوید را بی اثر، صفحه نمایش را روشن و صدای بلندی پخش می نماید.

تشخیص زلزله در جستجوی گوگل نیز قابل مشاهده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هر گونه فعالیت لرزه ای در نزدیکی خود، به سادگی عبارت زلزله در نزدیکی من را جستجو کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1401 بروزرسانی: 16 آذر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2272

به "سیستم هشدار زلزله گوگل چطور کار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم هشدار زلزله گوگل چطور کار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید