ساماندهی بافت حاشیه ای شهر تبریز وارد فاز عملیاتی شد

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران: ساماندهی و بهسازی بافت حاشیه ای و سکونت گاه های غیررسمی تبریز، صبح امروز با امضای یک تفاهم نامه همکاری مشترک چهارجانبه برای احداث ده هزار واحد مسکونی، وارد فاز عملیاتی شد.

ساماندهی بافت حاشیه ای شهر تبریز وارد فاز عملیاتی شد

به گزارش مجله گرافیک از تبریزبه نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این تفاهم نامه که به امضای معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، نماینده شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و انجمن انبوه سازان مسکن ایران رسیده است، اجرای پروژه های مسکونی به منظور جابجایی و اسکان مجدد ساکنان مناطق حاشیه نشین تبریز و تامین زیرساخت ها و خدمات پروژه های مذکور مورد توجه قرار گرفته است.

محدوده اجرای این تفاهم نامه، محلات حاشیه نشین شهر تبریز است و طبق آن، شهرداری تبریز جابجایی سه هزار خانوار ساکن در مناطق پرخطر، تامین زمین و صدور مجوزهای لازم برای اجرای موضوع تفاهم نامه و تضمین خرید واحدهای احداثی را متعهد شده است.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه، استانداری آذربایجان شرقی تعهد کرده است در تصویب مقررات لازم برای احداث پروژه های مسکونی، اختصاص تسهیلات مالی و ایجاد زیرساخت های نیرورسانی تسریع به عمل آورد.

تخصیص 41 هکتار زمین برای تامین بخشی از هزینه های اجرای طرح بهسازی و ساماندهی حاشیه شهر تبریز نیز از جمله تعهدات شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در این تفاهم نامه است.

انجمن انبوه سازان مسکن ایران نیز کلیه مراحل ساخت ده هزار واحد مسکونی موضوع این تفاهم نامه شامل نقشه برداری، تهیه نقشه های معماری، آماده سازی و احداث، محوطه سازی، نصب انشعابات و امور اداری و ثبتی را بر عهده گرفته است.

مدت اجرای این تفاهم نامه پس از طی مراحل قانونی، چهار سال معین شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه به معنی برعهده دریافت حقوق مردم است و باید با قدرت به توقعات مردم پاسخ دهیم.

محمدصادق پورمهدی با اشاره به شرایط اسفناک مناطق حاشیه نشین شهر تبریز، گفت: ما در قبال این مناطق مسوولیت داریم و حتی اگر لازم باشد به خاطر حل مشکل مردم این مناطق مورد مواخذه قرار گیریم باید این مناطق را ساماندهی کنیم.

وی اضافه نمود: اولویت در اجرای طرح ساماندهی حاشیه شهر تبریز، منافع عمومی است و مسوولان اجرایی که در صف مقدم عملیاتی این طرح هستند، نیازمند پشتیبانی اعضای شورای شهر تبریز هستند.

شهردار تبریز هم با تاکید بر این که باید با یک برنامه منطقی پیش برویم، گفت: این طرح به تدریج اجرا می شود تا شاهد تبعات اجتماعی نباشیم.

صادق نجفی با بیان این که برای این طرح سه سال مطالعه اجرا شده، اضافه نمود: آمادگی لازم در بیشتر ساکنان مناطق حاشیه نشین تبریز وجود دارد و شروع طرح و نتیجه بخش بودن آن، بقیه ساکنان را هم ترغیب کند.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1065

به "ساماندهی بافت حاشیه ای شهر تبریز وارد فاز عملیاتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی بافت حاشیه ای شهر تبریز وارد فاز عملیاتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید