رأی جدید دادگاهی در آلمان علیه فیس بوک

به گزارش مجله گرافیک به نقل از رویترز، طبق رای دادگاهی عالی در آلمان، فیس بوک باید دستور سازمان ناظر بر قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) در این کشور را در مورد محدود کردن جمع آوری اطلاعات کاربران اطاعت کند.

رأی جدید دادگاهی در آلمان علیه فیس بوک

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

رای دادگاه فدرال آلمان در حقیقت از دیدگاه سازمان کارتل فدرال پشتیبانی می نماید که به موجب آن فیس بوک از سلطه خود بر بازار سوء استفاده نموده تا بدون رضایت کاربران اطلاعاتشان را جمع آوری کند.

پیتر میر بک قاضی ارشد این دادگاه درباره این تصمیم می گوید: هیچ شکی وجود ندارد که فیس بوک در آلمان بر بازار سلطه داشته و از شرایط و قوانین مشخص شده توسط دفتر کارتل فدرال سوءاستفاده نموده است. فیس بوک باید به کاربران حق انتخاب بدهد تا اطلاعات کمتری از خود را آشکار کند.

فیس بوک در این باره گفت: ما همچنان از مواضع خود درباره عدم سوءاستفاده از قوانین آنتی تراست دفاع می کنیم. کاربران و کسب وکارهایی که از سرویس های ما استفاده می نمایند شاهد هیچ تغییر سریعی نخواهند بود.

کارشناسان قانونی معتقدند رای این دادگاه پیامدهای وسیع تری دارد زیرا آلمان نخستین کشوری است که سلطه بر اطلاعات را به عنوان یک چالش آنتی تراست آنالیز می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1158

به "رأی جدید دادگاهی در آلمان علیه فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی جدید دادگاهی در آلمان علیه فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید