خلاصه بازی چلسی 0 (5) ، (6) 0 لیورپول؛ قهرمانی دوباره قرمزها

به گزارش مجله گرافیک، استادیوم ومبلی مثل همواره میزبان نبرد فینال جام حذفی انگلیس بود که این فصل همچون جام اتحادیه بین چلسی و لیورپول برگزار گردید و پس از تساوی بدون گل در 120 دقیقه، لیورپول در ضربات پنالتی 6-5 برنده و قهرمان شد.

خلاصه بازی چلسی 0 (5) ، (6) 0 لیورپول؛ قهرمانی دوباره قرمزها

لیورپول بازی را بهتر شروع کرد و فرصت های خوبی هم برای گلزنی داشت، اما چلسی که در این فینال زردپوش بود به تدریج پیش آمد و این تیم هم موقعیت گلزنی داشت. فرصت هایی که آلونسو در موقعیت تک به تک مقابل آلیسون و ژوتا در محوطه جریمه هدر دادند هم باعث شدند تا این نیمه با تساوی بدون گل تمام گردد. تلخ ترین لحظه برای لیورپول مصدومیت صلاح و بیرون رفتن او در دقیقه 33 بازی بود.

نیمه دوم با ضربه ایستگاهی تماشایی آلونسو در دقیقه 47 شروع شد که این ضربه به تیر دروازه لیورپول برخورد کرد. در ادامه دقیقه 52 هم شوت عالی دیاس با فاصله بسیار کم به بیرون رفت. در دقایق انتهای دیاس و ژوتا دو مرتبه تیر دروازه چلسی را به لرزه درآوردند. در انتها 90 دقیقه ملاقات چلسی و لیورپول مثل فینال جام اتحادیه و هردو بازی این فصل دو تیم در لیگ برتر با نتیجه مساوی انتها یافت. دومین بدبیاری برای لیورپول مصدومیت فان دایک بود که او هم دقیقه 91 جایش را به ماتیپ داد.

وقت های اضافه بازی محتاط از سوی دو تیم دنبال شد و کمتر هم فرصت گلی روی دروازه دو تیم دیدیم و همچون فینال جام اتحادیه کار به ضربات پنالتی کشید. در این ضربات لیورپول 6-5 چلسی را شکست داد. میلنر، تیاگو، فیرمینو، آرنولد، ژوتا و سیمیکاس برای لیورپول ضربات شان را گل کردند و ضربه مانه را هموطنش مندی مهار کرد. برای چلسی هم آلونسو، جیمز، بارکلی، جورجینیو و زیاش گلزنی کردند و آسپیلیکوئتا و مانت ضربات شان را هدر دادند.

لیورپول پس از آرسنال دومین تیمی است که در یک فصل هم قهرمان جام حذفی می گردد و هم جام اتحادیه. ضمن این که هشتمین قهرمانی لیورپول در جام حذفی انگلیس بعد از 16 سال به دست آمد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2184

به "خلاصه بازی چلسی 0 (5) ، (6) 0 لیورپول؛ قهرمانی دوباره قرمزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی چلسی 0 (5) ، (6) 0 لیورپول؛ قهرمانی دوباره قرمزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید