تصویر ستون متروپل قبل از حادثه

به گزارش مجله گرافیک، تصویر یکی از ستون های کج شده ساختمان متروپل آبادان که قبل از حادثه به وسیله یک جوشکار برای خانواده اش ارسال شده، نشان می دهد ستون دچار کج شدگی و پخش شدگی کامل شده و کارشناس مرکز تحقیقات راه و مسکن می گوید پس از تخریب این ستون، ساختمان دچار ریزش شده است.

تصویر ستون متروپل قبل از حادثه

به گزارش ایسنا، تصویر منتشر شده از یکی از ستون های ساختمان متروپل آبادان که گفته می گردد متعلق به فرد جوشکاری است که برای تعمیر آن فراخوانده شده، نشان می دهد پلیت های تقویتی ستون دچار جداشدگی و پخش شدگی کامل شده که او را مامور جوش دادن آن می نمایند. علی بیت اللهی ـ رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تایید اصالت تصویر به ایسنا گفت که تحمیل بار بیش از حد ناشی از ساخت پنج طبقه اضافی در ساختمان متروپل منجر به خمیدگی و کمانش ستون ها و سقف ها شده است.

او اضافه کرد: خرابی همین یک ستون که در تصویر مشاهده می گردد باعث شده وزن و تنش ساختمان به اجزای دیگر منتقل و ساختمان فرور بریزد. قبل از آن هم تیر ها و سقف ها خمیدگی داشتند و احتمالا به دلیل فاصله زیاد ستون ها از یکدیگر بوده که ظاهرا حدود 16 متر بوده است.

به گفته بیت اللهی، این تصویر به وسیله آقای محسن صالحی زاده، جوشکاری که برای استحکام ستون فراخوانده شده ثبت و قبل از ریزش و فوت ایشان به خانواده اش ارسال شده است. امروز یکی از دوستان از آبادان این عکس را برای بنده ارسال کرد. وقتی ستون به این شکل درمی آید نشانه فروریزش آنی ساختمان است که باید ساختمان کاملا تخلیه می شد، اما در کمال تعجب، مالکین به جای تخلیه، به زعم خودشان اقدام به تعمیرات و ترمیم می کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2186

به "تصویر ستون متروپل قبل از حادثه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر ستون متروپل قبل از حادثه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید