این بیماری در کمین زنان تنهاست

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران : محققان در تحقیقات اخیر خود کشف نموده اند که انزوای اجتماعی به روش های مختلف بر سلامت زنان تأثیر می گذارد.

این بیماری در کمین زنان تنهاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، معروف است که تنهایی و انزوای اجتماعی بر سلامت روانی و جسمی افراد مسن تأثیر منفی می گذارد. اکنون محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافته اند که انزوای اجتماعی به وسیله روش های مختلف از جمله افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا در زنان بر سلامت آنان تأثیر می گذارد.

محققان کشف نموده اند که زنان میانسال و سالخورده که فاقد ارتباطات اجتماعی هستند بیشتر از مردان در معرض ابتلا به فشار خون بالا به عنوان یک عامل خطرناک بیماری های قلبی و علت اصلی مرگ در زنان قرار دارند.

آنالین کنکلین پژوهشگر ارشد این تحقیق می گوید: تحقیقات ما نشان می دهد زنان در صورت انزوا در میانسالی یا بالاتر به طور ویژه در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند.

محققان با تجزیه و تحلیل ارتباطات اجتماعی 28 هزار و 238 زن در سنین بین 45 تا 85 سال دریافتند زنانی که طی ماه در کمتر از سه فعالیت اجتماعی شرکت داشته، اصلا شرکت نمی نمایند و یا شبکه اجتماعی کوچکی دارند (کمتر از 85 گروه تماس) احتمال ابتلای آنان به فشار خون بالا بسیار بیشتر است.

سکته مغزی در کمین زنان تنها

میانگین فشار خون سیستولیک در بین زنانی که تنها زندگی می نمایند و از نظر اجتماعی فعال نیستند، بیشتر است و به گفته محققان زنان تنها در همه گروه های سنی بیشترین خطر ابتلا به فشار خون را دارند.

کانکلین گفت: در میان زنان، افزایش فشار خون مرتبط با فقدان ارتباطات اجتماعی مشابه میزان ابتلا بر اثر مصرف ضد التهاب های غیر استروئیدی، افزایش آلودگی سدیم یا افزایش وزن است که این یک عامل خطرناک برای ابتلای زنان به بیماری قلبی یا سکته مغزی است.

تحقیقات قبلی توسط کانکلین نشان می داد که زنان مجرد، بیوه و مطلقه بیشتر در معرض خطر چاقی شکمی و چاقی عمومی قرار دارند، حال آنکه مردانی که تنها زندگی می نمایند و دارای یک شبکه اجتماعی کوچکتر هستند، کمتر در معرض چاقی قرار دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1397

به "این بیماری در کمین زنان تنهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بیماری در کمین زنان تنهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید