اتفاق عجیب برای یک تیم در فوتبال زنان

به گزارش مجله گرافیک، به نقل ازرویترز، رسانه های محلی کشور چین اعلام کردند که یک تیم فوتبال دانشگاهی بانوان در این کشور مجبور شد باخت در یک مسابقه بدون رفتن به زمین بازی را قبول کند، چرا که رنگ موی چند تن از بازیکنان این تیم به اندازه کافی مشکی نبوده است.

اتفاق عجیب برای یک تیم در فوتبال زنان

این بازی که قرار بود میان تیم های فوتبال دانشجویان زن دو دانشگاه فوژو و جیمی برگزار شود اما تخطی چند بازیکن تیم فوژو از مقررات باعث شد که از رفتن به بازی محروم و بازنده اعلام شود. گویا طبق مقررات بازیکنان حق ندارند با موهای رنگ شده به رنگی غیر از مشکی به میدان بروند. به همین دلیل باشگاه تیم فوژو مجبور شد که برای بازیکنان خاطی رنگ موی مشکی خریداری و با رنگ کردن موهای آنها مشکل را برطرف کند. با این حال ظاهراً رنگ موی یکی از بازیکنان باز هم به اندازه کافی مشکی نشده و این باعث شده که سایر هم تیمی های او هم نتوانند به میدان بروند، چرا که اعضای تیم برای برگزاری بازی به حدنصاب لازم نرسید.

در اساسنامه انضباطی دپارتمان آموزش استانی فوجیان آمده است: ورزشکاران اجازه ندارند موهای خود را رنگ کنند، اجازه ندارند موهای خود را بلند کنند (برای پسرها)، اجازه ندارند مدل های موی نامتعارف داشته باشند و اجازه ندارند هیچ گونه زیورآلاتی را با خود به زمین بازی ببرند؛ در غیراینصورت، از انجام بازی منع و بازنده اعلام می شود.

در همین حال اساسنامه انضباطی برگزار کنندگان لیگ ملی فوتبال دانشگاهی چین هم می گوید که بازیکنان نباید با بدن دارای خالکوبی به میدان بروند یا موهای خود را رنگ کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1463

به "اتفاق عجیب برای یک تیم در فوتبال زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق عجیب برای یک تیم در فوتبال زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید