10 کشته و 16 زخمی در اصابت خودرو به رهگذران در تورنتو

به گزارش مجله گرافیک، پلیس کانادا هویت عامل حادثه اصابت خودروی ون به رهگذران در یکی از خیابان های اصلی تورنتو را که 10 نفر کشته و 16 نفر زخمی برجای گذاشت، شناسایی نموده است.

10 کشته و 16 زخمی در اصابت خودرو به رهگذران در تورنتو

اگر علاقمند به سفر با بهترین ارزانترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

این واقعه حدود ساعت 13:30 بعد از ظهر به وقت محلی در تقاطع خیابان های یانگ و فینچ رخ داد؛ ایرانی های بسیاری در این بخش از شهر زندگی می نمایند.

راننده از محل حادثه فرار کرد، اما پلیس او را کمی دورتر بازداشت کرد. پلیس مظنون را الک میناسیان، 25 ساله معرفی نموده است.

یک شاهد حادثه به بی بی سی گفت که راننده ابتدا وارد پیاده رو شد به عده ای کوبید، به خیابان برگشت و کمی جلوتر مجددا در پیاده رو به مردم کوبید. بازداشت فرد مظنون در پی رویارویی با پلیس انجام شد.

تصاویر ویدئویی رهگذران ظاهرا راننده را در حالی که شیئی را به سمت ماموران نشانه گرفته نشان می دهد. ماموران رو به مظنون فریاد می زدند زمین بیفتد. این مرد سپس بدون شلیک گلوله دستگیر می گردد.

پیتر یوئن معاون پلیس تورنتو گفت که تحقیقات در خصوص راننده در جریان است و از شاهدان عینی خواست پا پیش بگذارند. هنوز رسما تایید نشده که این حمله عمدی بوده است.

مدیران بیمارستان سانی بروک تورنتو گفتند که شماری از زخمی ها به این بیمارستان منتقل شده اند.

پس از حادثه مقامات از مردم خواستند به محل حادثه نزدیک نشوند. خدمات مترو هم در این بخش از شهر متوقف شد.

تصاویر منتشر شده ماموران مسلح پلیس و امدادگرانی را نشان می دهد که برای یاری به مصدومان به محل شتافتند.

گری لانگ سخنگوی پلیس تورنتو به شبکه گلوبال نیوز کانادا گفت: گزارش ها حاکیست که یک ون سفیدرنگ از جدول گذشت، روی پیاده روی خیابان یانگ، در ضلع جنوبی فینج، رو به جنوب راند، و احتمالا به هشت تا 10 نفر کوبید، البته این ارقام هنوز تایید شده نیست.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در توییتی از اتاوا نوشت: ما با همه کسانی که در حادثه تقاطع خیابان یانگ و فینچ تورنتو دستخوش قرار گرفته اند همدردی می کنیم.

او از امدادگران و پلیس که به صحنه شتافتند قدردانی کرد و گفت، اوضاع را از نزدیک دنبال می نماید.

جان توری شهردار تورنتو نیز این را یک حادثه فاجعه بار توصیف کرد.

در سال های اخیر حملات رانندگان به رهگذران در اروپا و آمریکا افزایش یافته است.

در اکتبر سال 2017 مردی در نیویورک وانتی را در راستا دوچرخه سواران راند و هشت نفر را کشت.

رضا هاشمی که در همان محل مغازه عکاسی دارد، می گوید: یک مشتری ایرانی برای عکس دریافت آمده بود. به او گفتم که برود آن طرف خیابان پارک کند. وقتی برگشت یک دقیقه بعد صدای جیغ و داد آمد.

او گفت که از ساختمان بیرون رفت و دید که مردمی روی زمین افتاده و عده ای مجروح شده اند.

این شاهد می گوید: آن طرف خیابان یانگ که حادثه روی داد پیاده روهای پهنی دارد و تیربرق هم جلوی راه نیست و راننده توانسته به راحتی بیاید در پیاده رو و مسافتی را در پیاده رو رانده و بعد دوباره به خیابان یانگ بازگشته و جلوتر دوباره به درون پیاده رو بازگشته است.

او می گوید: راننده حتما خوب محل را می شناخته و می دانسته که اتومبیل از داخل پیاده روی آنجا می تواند رد گردد. اگر مشتری من یک دقیقه دیرتر آمده بود، کشته می شد.

هاشمی می افزاید: بلافاصله پلیس آمد. شاید کمتر از دو دقیقه بعد از ماجرا: اداره پلیس پشت محل حادثه است.

مجتبی درخشان، کارمند کتاب فروشی پگاه در نزدیکی چهارراه یانگ و فینچ، می گوید: بعد از حادثه، نیروهای امنیتی از ما خواستند که از مغازه هایمان بیرون نیاییم.

او اضافه نمود، حالا مغازه های سمت غربی خیابان یانگ را بسته اند. سمت شرقی که کتابفروشی در آنجا واقع است اما باز است.

یک شاهد عینی دیگر که به انگلیسی شکسته صحبت می کرد به رسانه های محلی گفت: وانت سفیدی را دیدم که ناگهان وارد پیاده رو شد و خیلی ها فریاد می زدند ماشین را نگه دار! اما او همانطور راند و به برخی از مردم کوبید. دیدم که سه نفر روی زمین افتاده اند و اصلا تکان نمی خوردند.

یک شاهد هم به سیتی نیوز گفت که راننده مرد بود و هر کس سر راهش بود را زیر می گرفت.

منبع: خبر فوری
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 844

به "10 کشته و 16 زخمی در اصابت خودرو به رهگذران در تورنتو" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 کشته و 16 زخمی در اصابت خودرو به رهگذران در تورنتو" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشته و 16 زخمی در اصابت خودرو به رهگذران در تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید