گمرک تخصصی صادرات فرش راه اندازی می گردد

به گزارش مجله گرافیک، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در گمرک استان اردبیل امکان صادرات تخصصی برای بافندگان فرش فراهم می آید تا این صادرات به نام استان اردبیل به ثبت برسد.

گمرک تخصصی صادرات فرش راه اندازی می گردد

به گزارش مجله گرافیک، رامین صادقی در جریان بازدید اعضای اتحادیه فرش اردبیل از کارگاه های فرشبافی اظهار کرد: با توجه به محدودیت صادرات فرش از گمرک استان اردبیل و صادرات این محصولات از استان های آذربایجان شرقی، قم و تهران با رایزنی های صورت گرفته با گمرک کشور قرار شد در سالجاری امکان صادرات فرش دستباف از گمرک استان اردبیل فراهم آید.

وی یکی از حوزه های اشتغالزا و در راستا رونق فراوری را حوزه فرشبافی با تنوع و تکثر بافندگان و فراوریکنندگان اعلام و اعلام نمود: تسهیلات خوبی در این زمینه به بافندگان فرش پرداخت می گردد که در این زمینه در سالجاری از چندین مجتمع بزرگ فرشبافی در استان و کارآفرینان در این حوزه حمایتی جدی می کنیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به دیرینگی فراوری فرش در این استان و تنوع فراوریکنندگان در مناطق روستایی، عشایری و شهری اشاره نمود و اضافه کرد: سازمان صمت با همراهی مجموعه های حمایتی به ویژه اتحادیه فراوریکنندگان و بافندگان فرش کوشش می نماید تا با روش های حمایتی فراوریکنندگان و بافندگان را مورد حمایت جدی قرار دهد.

در این بازدید رئیس اتحادیه فراوریکنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل نیز با اشاره به فعالیت 50 هزار بافنده فرش در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر فراوری این بافندگان به 90 هزار مترمربع در سال می رسد.

مالک اژدر حسنی بیان نمود: سال جاری هدفگذاری ما حمایت از فراوریکنندگان در صنعت فرش است تا میزان فراوری فرش دستباف استان به 120 هزار مترمربع برسد.

وی گفت: بسیاری از کشورهای اروپائی و آسیایی و حتی آمریکا مشتری و طالب فرش ایران به ویژه فرش دستباف استان اردبیل هستند که ما به راحتی می توانیم بازارهای جهانی را با فراوری انبوه فرش دستباف در دست بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 192

به "گمرک تخصصی صادرات فرش راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمرک تخصصی صادرات فرش راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید