کرملین: پوتین سیاست فشار آمریکا بر ایران را غیرموثر می داند

به گزارش مجله گرافیک، مسکو - خبرنگاران - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: ولادیمیر پوتین سیاست فشار آمریکا بر ایران ر ا غیرموثر می داند.

کرملین: پوتین سیاست فشار آمریکا بر ایران را غیرموثر می داند

به گزارش مجله گرافیک، دمیتری پسکوف روز سه شنبه در جمع مجله گرافیک گفت: سیاست فشار بر ایران از سوی آمریکا هیچ نتیجه ای نمی دهد.

پسکوف گفت: رئیس جمهوری روسیه بارها گفته است که سیاست فشار حداکثری بر ایران را درک نمی کند و با ارائه استدلال اثبات کرده است که همواره یک طرف بر اثر چنین سیاستی به مخمصه افتاده است.

وی با بیان اینکه چنین سیاستی هیچگاه ثمربخش نیست، اظهار کرد: برعکس این سیاست، روند حل و فصل مساله را به بن بست می کشاند و به قابلیت کسب توافق طرف ها کمکی نمی کند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه یادآوری کرد که روسیه و کشورهای اروپایی خواهان حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هستند.

پس از خروج آمریکا از برجام در روز 18 اردیبهشت ماه سال 97 و بازگشت تحریم ها، ایران هفته گذشته به کشورهای باقیمانده در برجام 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داد و تاکید کرد: هر زمان که خواسته های ما تأمین شود؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، اما در غیر این صورت، جمهوری اسلامی مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد کرد.

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای تاکید کرد که برای پیاده سازی کامل برجام تلاش می کند. در همین پیوند وزرای 28 کشور اروپایی دیروز در نشستی در بروکسل درباره تصمیم ایران تشکیل جلسه دادند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از انتها این نشست ضمن تاکید بر پایبندی اروپا به اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد: نخستین تراکنش سازوکار ویژه مالی اروپا و ایران ظرف چند هفته آینده انجام شود.

اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 214

به "کرملین: پوتین سیاست فشار آمریکا بر ایران را غیرموثر می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: پوتین سیاست فشار آمریکا بر ایران را غیرموثر می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید