کاهش 50 درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان های استان تهران طی شبانه روز گذشته

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا)- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با هشدار نسبت به کمرنگ شدن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از کاهش 50 درصدی ترخیص بیماران کرونایی در بیمارستان های استان در طول 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

کاهش 50 درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان های استان تهران طی شبانه روز گذشته

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز شنبه درباره آخرین شرایط بیماری کرونا در استان تهران اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته در تهران مجموعا 3500بیمار با تشخیص علائم بیماری کرونا به صورت سرپایی در بخش بهداشت و درمان به ما مراجعه کردند که سهم افرادی که به مجموعه بهداشت مراجعه کردند حدود دو هزار نفر بوده است.

وی اضافه نمود: مجموعا حدود 1916 بیمار در استان تهران با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که اگر این آمار را با 24 ساعت قبل مراجعه کنیم با یک رشد سه درصدی رو به رو خواهیم بود.

دکتر زالی ادامه داد: همچنین میزان ترخیص در تهران در 24ساعت گذشته نسبت به 24 ساعت ما قبل آن کاهش پیدا نموده است و از 300 نفر ترخیص به 150 بیمار مرخص شده رسیده است.

وی یادآور شد: میزان افرادی که در 24 ساعت گذشته به عنوان موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران بستری شدند 223 بود که از این تعداد 80 نفر در بخش های مراقبت های ویژه مستقیما بستری شدند.

دکتر زالی گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته میزان مرگ و میر 1,4 برابر نسبت به 24 ساعت ماقبل آن افزایش یافته است.

وی با اشاره به سیر رو به کاهش مجموعه رعایت شیوه نامه ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته گذشته در سطح استان یادآور شد: مجموعا در طول هفته های اخیر با کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران رو به رو بوده هستیم که می تواند یک زنگ خطر جدی و پیش درامد بروز امواج بعدی بیماری در تهران باشد.

دکتر زالی یادآور شد: معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دو هفته قبل به عدد 76,3 درصد رسیده بود، اما متاسفانه این عدد در هفته گذشته به 75.4 درصد تقلیل پیدا کرد.

وی درباره افزایش ابتلای گروه های سنی بین پنج تا 17 سال شرح داد: ابتلای این گروه سنی به کرونا در دو هفته گذشته در تهران افزایش یافته است؛ در حالی که عدد بستری این گروه سنی قبل از آذر ماه بین 1,5 تا 2 درصد متغیر بود اما این عدد اکنون بین هشت تا 10 درصد رسیده است.

دکتر زالی درباره علت این مسئله یادآور شد: یکی از دلایل این موضوع می تواند این باشد که ما با شکل های جدیدی از بیماری رو به رو هستیم که جوانان و نوجوانان را درگیر می نماید، دیگر اینکه ممکن است جوانان بیشتر در معرض ارتباطات اجتماعی قرار گرفته باشند. علاوه بر اینها ممکن است الگوی حضور در شهر به گونه ای بوده باشد که جوانان بیشتری در معرض ابتلا به کرونا قرار گرفته باشند.

وی یادآور شد: حتی اگر نسبت به اسفندماه 98 میزان مرگ و میر گروه صفر تا پنج سال را در نظر بگیریم که آن موقع حدود 0,4 تا 0.5 درصد بود، این میزان در دی ماه سال جاری به 4.4 درصد رسیده است.

دکتر زالی با بیان اینکه عدد مولد پایه در تهران هر هفته به عنوان یک شاخص مهم مورد تحلیل قرار می گیرد، اضافه نمود: متاسفانه در اواخر هفته گذشته این عدد به 1,1 رسید.

وی با بیان اینکه عدد مولد پایه اگر بالاتر از یک باشد نشان دهنده رو به تزاید بودن اپیدمی است و اگر زیر یک باشد نشان دهنده کاهش بیماری است، اظهار کرد: در دو هفته قبل عدد مولد پایه در استان تهران 0,99 بود اما متاسفانه در هفته گذشته این عدد به 1.1 درصد رسید.

دکتر زالی در خاتمه با بیان اینکه ابتلای به کرونا و سایر بیماری های تنفسی و بیماری هایی که دستگاه تنفسی فوقانی را با ماهیت ویروسی و یا عفونی درگیر می نماید، بر اثر هوای آلوده و در تماس بودن با ذرات آلوده ویروسی است، گفت: استفاده بهینه از ماسک با کیفیت مطلوب و مناسب و با پوشش درست، استفاده منظم از مواد ضدعفونی کننده و شست و شوی منظم دست ها برای تمامی بیماری های ویروسی از جمله کرونا می تواند بسیار اثربخش باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1549

به "کاهش 50 درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان های استان تهران طی شبانه روز گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 50 درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان های استان تهران طی شبانه روز گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید