کارشکنی وزارت نیرو، هزینه اضافی به کرمان تحمیل کرد

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقال آب خلیج فارس از سرچشمه به شهر کرمان اسم کرد: اگر کارشکنی های وزارت نیرو در انتقال آب خلیج فارس به شهر کرمان نبود، امروز به جای افتتاح طرح های اضطراری از آن آب استفاده می کردیم.

کارشکنی وزارت نیرو، هزینه اضافی به کرمان تحمیل کرد

دکترمحمدرضا پورابراهیمی غروب 19 تیرماه در آیین افتتاح پروژه اضطراری تامین آب شهر کرمان گفت: حدود 95 درصد آب استحصالی در استان کرمان در بخش کشاورزی مصرف می گردد که حدود پنج درصد از میانه کشوری بیشتر است.

وی بر لزوم تغییر الگوی کشت و مکانیزه کردن کشاورزی تاکید نمود و اضافه کرد: در برنامه هفتم توسعه نگاه ویژه ای به بخش کشاورزی استان کرمان باید گردد.

رییس کمیسیون مالی مجلس با اشاره به انتقال آب خلیج فارس از سرچشمه به شهر کرمان اسم کرد: اگر کارشکنی های وزارت نیرو در انتقال آب خلیج فارس به شهر کرمان نبود، امروز به جای افتتاح طرح های اضطراری از آن آب استفاده می کردیم و البته با پیگیری های که به وسیله مجلس شورای اسلامی انجام شده این پروژه اجرا می گردد و در چند روز آینده خبرهای خوشی را اعلام خواهیم کرد.

پورابراهیمی با اشاره به تجهیز و بهره برداری از هفت حلقه چاه برای تامین آب کرمان اظهار کرد: بخش عمده ای از آب تزریقی به شبکه آب کرمان به علت فرسوده بودن شبکه آبرسانی هدر می رود که می توان بازسازی شبکه آب شرب شهر کرمان را به بخش خصوصی واگذار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1824

به "کارشکنی وزارت نیرو، هزینه اضافی به کرمان تحمیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشکنی وزارت نیرو، هزینه اضافی به کرمان تحمیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید