تور فرانسه ارزان: چه دارو هایی برای مقابله با اومیکرون در فرانسه استفاده می گردد؟

به گزارش مجله گرافیک، ماه گذشته با اوج گرفتن اومیکرون در فرانسه، مقامات بهداشتی این کشور استفاده از درمان جدیدی را برای مقابله با این سویه مجاز دانستند و در عین حال تاثیرگذاری دو درمان از سه دارویی که پیش از این مجوز گرفته بود در مقابله با اومیکرون رد و کنار گذاشته شد.

تور فرانسه ارزان: چه دارو هایی برای مقابله با اومیکرون در فرانسه استفاده می گردد؟

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش یورونیوز؛ روش درمانی سوتروویماب (Sotrovimab در فرانسه Xevudy نامیده می گردد) که پادتن مونوکلونال است اوایل ژانویه گذشته در فرانسه مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرد. آنتی بادی های مونوکلونال در واقع مولکول های فراوری شده در آزمایشگاه هستند.

از سوی دیگر فرانسه از درمان های قبلی تنها داروی شرکت آسترازنکا با نام اووشلد (Evusheld) را در مقابل سویه اومیکرون موثر مطرح کرد و در سبد درمانی کشور برای مقابله با این سویه نگه داشت. این دارو به طور پیشگیرانه به ویژه در افرادی که بدن آن ها به واکسیناسیون مقاوم است تجویز می گردد. بعلاوه افرادی که سابقه واکنش های حساسیتی بالا به واکسن ها را دارند از این دارو می توانند استفاده نمایند. این دارو شامل دو نوع پادتن مونوکلونال است که به صورت دو تزریق جداگانه وارد بدن فرد می گردد.

با توجه به اینکه اووشلد جنبه پیشگیری دارد بنابراین تنها داروی پادتنی مورد استفاده در فرانسه برای مقابله با اومیکرون سوتروویماب است. این دارو ساخت شرکت بریتانیایی گلاکسواسمیت کلاین (GSK) است که برای افراد بالای 12 سال که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در معرض خطر به ابتلای نوع شدید آن هستند تجویز می گردد.

اومیکرون بعضی از درمان ها را منسوخ نموده است

طبق گفته مقامات فرانسوی سوتروویماب ظرف پنج روز پس از آغاز علائم باید تجویز گردد و به صورت وریدی استفاده می گردد.

داروی روناپرو (Ronapreve)، محصول شرکت داروسازی روش، پیش از این برای سویه دلتا در فرانسه تجویز می شد، اما مقامات بهداشتی این کشور گفتند که این دارو در مقابل سویه اومیکرون تاثیری ندارد. از سوی دیگر داروی شرکت ایلای لی لی شامل پادتن های مونوکلونال (bamlanivimab/etesivimab) نیز به طور کامل برای درمان کرونا در فرانسه حذف شد.

پاکسلووید فایزر در فرانسه

پس از آنکه آژانس دارویی اروپا در تاریخ 21 ژانویه مجوز استفاده قرص پاکسلووید (Paxlovid) شرکت داروسازی فایزر را صادر کرد، فرانسه به عنوان نخستین کشور اروپایی این قرص ها را از چند روز پیش به عنوان گزینه دیگری برای درمان کرونا و سویه اومیکرون وارد بازار دارویی خود کرد و از آدینه نخستین بیماران می توانند از این دارو استفاده نمایند.

این قرص برای درمان افراد در معرض خطر در نظر گرفته شده است که باید ظرف پنج روز پس از بروز علائم به منظور جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و تبدیل شدن بیماری به نوع شدید و مرگ بیمار مصرف گردد.

با وجود تعداد محدود دارو ها برای پیشگیری و بعلاوه درمان بیماری کووید-19 مقامات بهداشتی فرانسه بار ها اعلام نموده اند که هیچ دارویی نمی تواند جایگزینی برای واکسیناسیون باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2098

به "تور فرانسه ارزان: چه دارو هایی برای مقابله با اومیکرون در فرانسه استفاده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: چه دارو هایی برای مقابله با اومیکرون در فرانسه استفاده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید