پیکر 61 نفر از جانباختگان هواپیمای اوکراین آماده تحویل به خانواده هایشان

به گزارش مجله گرافیک، سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت از آماده شدن پیکر 61 نفر از جانباختگان سقوط هواپیمای بویینگ 737 اوکراینی برای تحویل به خانواده آنها اطلاع داد.

پیکر 61 نفر از جانباختگان هواپیمای اوکراین آماده تحویل به خانواده هایشان

محمد شهریاری، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در رابطه با سانحه هوایی اخیر گفت: از اولین لحظات وقوع این حادثه در صحنه حضور داشتم و دستورات لازم را برای شناسایی و جمع آوری پیکر قربانیان و شهدای این حادثه صادر کردم.

وی اضافه نمود:از آنجایی که 176 نفر از هموطنان و شهروندان اتباع دیگر کشورها در این سانحه فوت کردند به پزشکی قانونی دستور دادیم تا به وسیله اخذ DNA نسبت به شناسایی هویت اجساد اقدام کند.

سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت اضافه نمود: کوشش ویژه ای شد تا تمام تکه های به جا مانده در صحنه وقوع سانحه هوایی جمع آوری و پیکرسازی یعنی کنار هم قرار دادن تکه های اجساد برای دستیابی به یک پیکر انجام گردد.

شهریاری با بیان اینکه در همان روزهای اول از خانواده ها تقاضا کردیم به پزشکی قانونی بیایند و نمونه DNA به ما بدهند، گفت: با دقت کامل این نمونه ها مشابهت داده شد و خوشبختانه تا این لحظه 61 پیکر شناسایی شده و آماده تحویل به خانواده هاست؛ البته خانواده 4 تبعه سوئدی و تعدادی از اتباع افغانستان هنوز نسبت به ارائه DNA اقدام نکردند که به وسیله وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع هستیم.

وی تاکید نمود: به پزشکی قانونی دستور دادیم تا پس از انجام آزمایشات لازم و تشخیص هویت با خانواده قربانیان تماس بگیرد و اقدام به تحویل پیکر جانباختگان کند. به همین دلیل هر خانواده ای که با آنها تماس گرفته گردد، می تواند با همراه داشتن مدارک هویتی اقوام درجه یک و مدارک هویتی متوفی به پزشکی قانونی مراجعه کند و پیکر عزیزان خود را دریافت نمایند. از خانواده های معظم می خواهیم تا پیش از برقراری تماس با آنها از سوی سازمان پزشکی قانونی برای تحویل دریافت پیکر جانباختگان مراجعه ای نداشته باشند.

منبع: چمدان
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 783

به "پیکر 61 نفر از جانباختگان هواپیمای اوکراین آماده تحویل به خانواده هایشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر 61 نفر از جانباختگان هواپیمای اوکراین آماده تحویل به خانواده هایشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید