پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران: مقام های رسمی تایلند اعلام کردند، پلیس این کشور با حمله و یورش به یک اردوگاه دورافتاده متعلق به قاچاقچیان انسان، صدها مسلمان روهینگیا را نجات داد.

پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک به نقل از رویترز؛ پلیس تایلند امروز دوشنبه خاطرنشان کرد، نیروهای پلیس با حمله به اردوگاهی دور افتاده در نزدیکی مرزهای تایلند و مالزی که متعلق به قاچاقچیان انسان بوده 531 مرد، زن و کودک مسلمان روهینگیایی را از دست قاچاقچیان نجات داده اند.

بر اساس این گزارش این اردوگاه دور افتاده در نزدیکی شهر سادائو در جنوب تایلند واقع شده و راستا مناسبی برای باندهای قاچاق انسان به شمار می رود. این نخستین یورش نیروهای پلیس تایلند به اردوگاه های قاچاق مسلمانان روهینگیا از 9 ژانویه 2013 میلادی به شمار می رود.

پلیس تایلند اضافه نمود، پس از انتشار گزارشی در 5 دسامبر 2013 از سوی رویترز در مورد نگهداری مسلمانان روهینگیا در اردوگاهی مخفی در نزدیکی مرزهای مالزی پلیس این خبر را پیگیری نموده است. قاچاقچیان انسان خواهان دریافت باج از خانواده های این مسلمانان شده بودند تا آنها را آزاد نمایند. بعضی از مسلمانان روهینگیا در این اردوگاه کشته شده و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

سخنگوی پلیس تایلند اضافه نمود، پس از دریافت اطلاعات لازم تحقیقات گسترده ای را برای پیدا کردن این اردوگاه ها شروع نموده ایم. در جریان حمله به این اردوگاه 3 نفر که مظنون به همکاری با قاچاقچیان انسان بوده و تبعه تایلند هستند بازداشت شده اند. پلیس تایلند سال گذشته با اتخاذ سیاستی تصمیم گرفت تا مسلمانان روهینگیا را از این کشور اخراج کند. این مساله موجب شد تا مسلمانان روهینگیا بار دیگر به دام باندهای قاچاق انسان بیفتند.

مسلمانان روهینگیا در استان راخین میانمار زندگی می نمایند ولی دولت میانمار حاضر به پذیرش حقوق شهروندی مسلمانان نیست. بوداییان افراطی با حمایت نیروهای امنیتی میانمار خشونت های شدیدی را بر ضد مسلمانان روهینگیا انجام داده و می دهند.ده ها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از میانمار گریخته و به سوی مرزهای تایلند روانه شده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 448

به "پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید