استادیوم های جام جهانی در انتظار بازگشت فوتبال، لطمه کرونا به برنامه مدون قطر

به گزارش مجله گرافیک، ویروس کرونا برنامه های قطر را برای افتتاح جدیدترین استادیوم جام جهانی 2022 یا تعویق 8 ماهه روبرو نموده است.

استادیوم های جام جهانی در انتظار بازگشت فوتبال، لطمه کرونا به برنامه مدون قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری مجله گرافیک، جام جهانی 2022 در قطر برگزار خواهد شد؛ اما شیوع ویروس کرونا تهدید بزرگی برای شروع این رقابت ها در تاریخ مقرر است. تعویقی طولانی مدت در انتظار رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره های مختلف است و تعیین نیست چه زمانی امکان ازسرگیری مسابقات وجود دارد.

کشور قطر در مقابله با ویروس کرونا شرایط بهتری نسبت به کشورهای دیگر دارد اما تمامی پروژه های ساخت و احداث استادیوم های جام جهانی به حالت تعلیق درآمده و تا اطلاع ثانوی هم خبری از شروع به کار مسئولان این امر مهم نخواهد بود. مسئولیت این اتفاق مهم بر عهده کمیته عالی تحویل و میراث گذاشته شده است و اعضای این کمیته در انتظار منتظر چراغ سبز مسئولان مربوطه هستند تا کار خود را در استادیوم های مختلفی که برای مسابقات آماده می شوند، دوباره شروع نمایند.

آن ها مسئولیت مدیریت زیرساخت های لازم برای برگزاری جام جهانی 2022 را بر عهده گرفته اند اما همه گیری ویروس کرونا COVID-19 با وجود اینکه تا حدود زیادی در قطر کنترل شده اما تا زمانی که آمار انتقال صفر نگردد، قرار بر شروع هیچ فعالیتی نیست. این در حالی است که باشگاه ها و فدراسیون فوتبال قطر منتظرند تا دریابند که چه زمانی لیگ های ملی و جام امیر می توانند دوباره شروع به کار نمایند.

جالب اینکه استادیوم آموزش وپرورش شهر دوحه قرار بود بین 26 تا 30 مارس (7 تا 11 فروردین) میزبان مسابقاتی در هوای گرم قبل از یورو 2020 با حضور قهرمانان اروپا پرتغال، بلژیک، سوئیس و کرواسی باشد. این مسابقات در این استادیوم که ملاقات افتتاحیه جام جهانی در آن برگزار خواهد شد، انجام می شد تا جهان آشنایی بیشتری با محل شروع جام جهانی داشته باشد.

افتتاح استادیوم ها با مسابقات مهم داخلی

ملاقات فینال مسابقات جام امیر قطر قرار بود در اواسط ماه می در استادیوم الریان یا البیت برگزار گردد اما اکنون به نظر می رسد که به طور فزاینده محتمل است این بازی نیز به تعویق بیفتد. به همین منظور، تاریخ جدیدی تعیین خواهد شد تا هم زمان با افتتاح یکی از استادیوم های یاد شده در هر زمانی که عملی باشد ملاقات فینال جام امیر قطر برگزار گردد.

پیش ازاین در سال 2017 با برگزاری ملاقات فینال جام امیر قطر استادیوم بین المللی الخلیفه و سال 2019 استادیوم الجنوب افتتاح شدند تا اهمیت مسابقات جام داخلی در تقویم فوتبال قطر تعیین گردد.

کمیته عالی تحویل و میراث در هماهنگی کاملی که با فدراسیون فوتبال قطر دارد به دنبال ساخت استادیوم های جام جهانی است و در فرصت به جامانده میخواهد تا با هماهنگی اتحادیه فوتبال قطر استادیوم ها را در موعد برگزار مسابقات مهم لیگ داخلی آماده بهره برداری کند و برنامه بعدی برای افتتاح استادیوم آموزش وپرورش شهر دوحه ماه دسامبر 2020(آذر 99) است. این امید وجود دارد تا پیش از شروع رقابت های جام جهانی ویروس کرونا اجازه افتتاح هیچ استادیومی را از بین نبرد.

امیدواری دیگری که وجود دارد درباره برگزاری رقابت های گزینشی در قاره های مختلف و تعیین شدن تیم های راه یافته به جام جهانی است. شاید در قطر بتوان کرونا را تا مدتی دیگر به طور کامل مهار کرد و پیشرفت مسئولان بهداشت گویای این مسئله است اما این اتفاق باید در تمامی قاره ها به شکل موازی پیش برود.

4048/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 962

به "استادیوم های جام جهانی در انتظار بازگشت فوتبال، لطمه کرونا به برنامه مدون قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادیوم های جام جهانی در انتظار بازگشت فوتبال، لطمه کرونا به برنامه مدون قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید