واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای تسلیم شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله گرافیک، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر تسلیم شکایتی از کانادا به وزارت خارجه ایران در مورد هواپیمای اوکراینی، تأکید کرد که چنین چیزی تحویل وزارت خارجه نشده و دادگاه کانادایی نیز اساساً چنین صلاحیتی ندارد.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای تسلیم شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتیپل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بعضی گزارش های منتشره مبنی بر تسلیم شکایتی از کانادا به وزارت خارجه ایران در خصوص هواپیمای اوکراینی با اعلام اینکه وزارت امور خارجه نه چنین چیزی دریافت نموده و نه دریافت خواهد نمود تأکید کرد که هر فرد مطلع به مقدمات حقوق بین الملل می داند که دادگاه کانادایی هیچ صلاحیتی در خصوص اتفاقی که خارج از حوزه قضایی آن اتفاق افتاده است، ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه توضیح داد: این پرونده در دو راستا مذاکرات با دولت اوکراین و رسیدگی قضایی در داخل ایران به صورت همزمان با دقت و جدیت در حال پیگیری است.

خطیب زاده اصافه کرد: در ارتباط با دولت اوکراین، این موضوع در چارچوب معاهدات و کنوانسیون های بین المللی پذیرفته شده از سوی ایران، مذاکره شده و به زودی هیاتی از اوکراین برای ادامه این مذاکرات به ایران خواهد آمد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه گفت: در داخل ایران نیز این پرونده توسط محکمه ذی صلاحیت در حال رسیدگی است و بدیهی است هر شخصی، اعم از حقیقی و حقوقی، شکایتی دارد می تواند به آن مراجعه کند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در انتها تاکید نمود:دولت کانادا اگر واقعا میخواهد به خانواده های داغدار این حادثه یاری کند باید از این نمایش ها با اغراض خاص سیاسی دست بردارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1225

به "واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای تسلیم شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای تسلیم شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید