هشدار نسبت به خطرات زباله های خانگی در شرایط شیوع کرونا ، خطرناک تر از زباله های بیمارستانی

به گزارش مجله گرافیک، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بجنورد از شهروندان خواست طرح تفکیک زباله تر و خشک از مبدا را تا اطلاع ثانوی برای پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا انجام ندهند.

هشدار نسبت به خطرات زباله های خانگی در شرایط شیوع کرونا ، خطرناک تر از زباله های بیمارستانی

به گزارش مجله گرافیک آنلاین، روح الله عظیمی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به اینکه احتمال آلوده بودن زباله های خشک تفکیک شده در منازل وجود دارد بنابراین از شهروندان می خواهیم زباله های خشک خود را تا اطلاع ثانوی تفکیک ننمایند.

وی اضافه کرد: تفکیک زباله ها در منازل می تواند احتمال آلودگی را به ویژه در انبارهای جمع آوری ضایعات به میزان زیادی افزایش دهد.

عظیمی ادامه داد: فقط کسانی که فضای لازم برای نگهداری ضایعات بدون آلودگی را تا یک ماه دارند می توانند نسبت به این کار اقدام نمایند.

وی زباله های خانگی را در شرایط حاضر شیوع ویروس کرونا حتی خطرناک تر از زباله های بیمارستانی دانست و گفت: زباله های بیمارستانی محدود بوده و بی خطرسازی شده اند این در حالی است که زباله های خانگی به مقدار زیاد فراوری شده و ظرفیت بی خطرسازی تمامی آنها در سطح شهر بجنورد وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بجنورد در خراسان شمالی اظهار کرد: ممکن است فرد آلوده ای به ویروس کرونا در منزل باشد و آلودگی به وسیله زباله ها منتقل شده و زباله گرد هایی که بدون استفاده از دستکش و ماسک و مواد ضدعفونی نماینده آن ها را برداشت می نمایند به این ویروس مبتلا شوند.

وی از مردم خواست: با توجه به دفع مستقیم پسماند در این ایام در کاهش فراوری پسماند همکاری و پسماندهای تر را در خانه آبگیری و پسماندهای خشک را فشرده و کم حجم نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 977

به "هشدار نسبت به خطرات زباله های خانگی در شرایط شیوع کرونا ، خطرناک تر از زباله های بیمارستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به خطرات زباله های خانگی در شرایط شیوع کرونا ، خطرناک تر از زباله های بیمارستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید