هشدار نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران : محمد طبیبیان اقتصاددان و استاد دانشگاه، دریادداشتی کوتاه برنامه دولت برای اختصاص مالیات بر خانه های خالی را مورد آنالیز و نقد قرار داد.

هشدار نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله گرافیک او در کانال تلگرامی خود نوشت:مالیات یک میلیارد و 944 میلیون تومانی خانه 100 متری خالی در تهران؛ جزییات این خبر درمجله گرافیکآمده است.

در این باره باید تاکید نمود: به چه دلیل و بر مبنای کدام منطق حقوق مالکیت مردم چنین نقض می گردد؟ نگه داشتن آپارتمان خالی ممکن است دلائل مختلف داشته باشد مبنای اصول حقوقی که این تصمیم ها اتخاذ می گردد کدام است؟ مبنای اصول شرعی چیست؟ مبنای اصول مالیات گیری متناسب با کدام منطق شناخته شده مالیات گیری است؟ این نوع تصمیم اگر در آمدی هم برای صندوق دولت ایجاد می نماید کوتاه مدت و اثر منفی نا اطمینانی و تشدید مسائل مالی که در پی دارد طولانی مدت است. با این تصمیم، اگر ارقام فوق صحیح باشد دولت کل آپارتمان را طی چند سال به عنوان جریمه مصادره می نماید. مردم در مقابل موج تورم دارایی های خود را به شکل اموال نگه می دارند این کوشش مردم برای از دست ندادن قدرت خرید خود کوششی شریف است مجرمانه نیست در هیچ سیستم حقوقی در خور مجازات و جریمه نیست. اصل ایراد به این شیوه هم ربطی به میزان مالیات ندارد، در عکس العمل به این تصمیمات مردم لاجرم به سوی نگهداری دارایی های خارجی کشانده می شوند مثل آپارتمان خالی در امارات یا ترکیه... یا ارز که اختیار آن در دست تصمیم گیرندگان خارجی است. دریغ که مردم از دست تصمیمات داخلی به خارجی پناه ببرند. دارایی های مردم را در معرض باد قرار ندهید و متواری نکنید و اعتماد به حکومت را دچار فرسایش ننمایید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1229

به "هشدار نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید