موفقیت محافظه کاران و پوپولیست های راست در انتخابات اتریش، معرفی جوانترین وزیر دولت جهان

به گزارش مجله گرافیک، در انتخابات پارلمانی اتریش راه نیروهای محافظه کار و پوپولیست های راستگرا به سوی قدرت هموار شد. حزب محافظه کار مردم (ÖVP) سباستین کورتس 31 ساله در این انتخابات با کسب 31.7 درصد آرا نیرومندترین حزب اتریش شد.

موفقیت محافظه کاران و پوپولیست های راست در انتخابات اتریش، معرفی جوانترین وزیر دولت جهان

به گزارش ایسنا، انتخابات مجلسی اتریش روز یکشنبه در این کشور برگزار شد. شمارش های آرا حاکی از آن است که در این انتخابات حزب محافظه کار مردم اتریش ÖVP با کسب 7 /31 درصد آرا قوی ترین حزب شده است. آرای این حزب نسبت به انتخابات دور پیش حدود 8 درصد افزایش نشان می دهد.

پس از آن حزب سوسیال دموکرات اتریش SPÖ که تاکنون قوی ترین حزب در مجلس اتریش بود، با 27 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت. در جایگاه سوم نیز حزب آزادی اتریش FPÖ قرار گرفته است که یک حزب راستگرای پوپولیست است.

بازنده بزرگ انتخابات اتریش حزب سبزها بود که در این انتخابات فقط 8 /3 درصد آرا را کسب کرد و از آنجا که در اتریش برای ورود به مجلس کسب آستانه 4 درصدی وجود دارد، این حزب احتمالا این بار در مجلس اتریش نماینده ای نخواهد داشت.

اما دو حزب لیبرال NEOS با 1 /5 درصد و حزب PILZ که انشعابی از حزب سبزهاست با 3/ 4 درصد در مجلس آینده نمایندگانی خواهند داشت.

کارزار انتخاباتی در اتریش این بار کاملا تحت تاثیر موضوع مهاجران و پناهجویان بود و بسیاری از ناظران آن را کارزاری کثیف ارزیابی کردند. کار به جایی کشید که دو حزب بزرگ محافظه کار و سوسیال دموکرات اتریش علیه یکدیگر شکایت کردند.

سباستین کورتس، وزیر امور خارجه کنونی اتریش از حزب محافظه کار مردم از ماه ها پیش در نظرسنجی ها برنده این انتخابات معرفی می شد. این سیاستمدار 31 ساله وعده داده بود که در صورت پیروزی، سیاست سختگیرانه ای در قبال مهاجران در پیش خواهد گرفت و آن را تقریبا به صفر درصد خواهد رساند.

با نتایج انتخابات سباستین کورتس جوانترین رئیس دولت در جهان خواهد شد.

از آنجا که حزب مردم نمی تواند اکثریت را در مجلس داشته باشد، باید با یکی از احزاب دیگر دولت ائتلافی تشکیل دهد. بعید نیست که کورتس به سمت حزب آزادی برود که ضد مهاجرت است.

او در جمع هواداران گفت: وقت تغییر در کشور فرا رسیده است. امروز وظیفه اصلی ما تغییرات در کشور است. و من از همه کسانی که امکان تغییر را فراهم آوردند تشکر می کنم.

کورتس گفته که بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و مشتاق کار کردن برای اتریش است.

هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب راست پوپولیست FPÖ نیز گفته بود که اتریش باید برای حفظ منافع ملی خود در رابطه با پناهجویان، سیاستی مانند چهار کشور لهستان، چک، مجارستان و اسلواکی در پیش بگیرد.

به گزارش دویچه وله، دولت اتریش ائتلافی از دو حزب سوسیال دموکرات و محافظه کار بود که به دلیل اختلافات شدید در ماه مه سال جاری فروپاشید و این امر انتخابات زودهنگام را در دستور کار قرار داد.

اکنون انتظار می رود که دولت آینده را ائتلافی از دو حزب محافظه کار و راست پوپولیست تشکیل دهد. در صورت تحقق این امر انتظار می رود که سیاست اتریش نه تنها در قبال اصلاحات اتحادیه اروپا، بلکه همچنین در موضوع پناهجویان تغییر بنیادی کند.

سباستین کورتس کیست؟

در سال 2013 وقتی که سباستین کورتس 27 سال سن داشت به وزارت خارجه اتریش رسید. آن زمان او جوان ترین وزیر خارجه اروپا بود.

در ماه مه 2017 او رهبر حزب مردم شد. پیشتر او ریاست شاخه جوانان حزب را به عهده داشت و در شورای شهر وین هم عضو شده بود.

به او ووندرووتزی لقب داده اند که ترجمه آن می شود کسی که روی آب راه می رود. کورتس با رهبران جوان فرانسه و کانادا، امانوئل ماکرون و جاستین ترودو، مقایسه می شود.

به گزارش بی.بی.سی یکی از شباهت های کورتس با ماکرون این است که هر دو جنبشی با موضوع خودشان راه انداختند. کورتس سعی کرد جنبشش را به نام حزب مردم جدید به مردم عرضه کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 587

به "موفقیت محافظه کاران و پوپولیست های راست در انتخابات اتریش، معرفی جوانترین وزیر دولت جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت محافظه کاران و پوپولیست های راست در انتخابات اتریش، معرفی جوانترین وزیر دولت جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید