منتشر کنندگان سئوالات آزمون سراسری امروز دستگیر شدند

به گزارش مجله گرافیک، سخنگوی سازمان سنجش به بیان توضیحاتی درباره تصاویر منتشرشده از سؤالات کنکور که در آنها ادعاشده سوالات لو رفته است، پرداخت.

منتشر کنندگان سئوالات آزمون سراسری امروز دستگیر شدند

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگاران، درباره تصاویری که در فضای مجازی منتشر و در آنها ادعا شده که سوالات لو رفته است، گفت: نکته اول اینکه حفاطت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی در استان های فارس و یکی از استان های غربی دو تیم را که معیناً جهت ارسال عکس از حوزه های امتحانی برنامه ریزی نموده بودند دستگیر نموده و تحویل مقامات ذیربط داده است.

او در ادامه اعلام کرد: در تهران نیز دو نفر شناسایی شده اند که به زودی دستگیر خواهند شد. براساس آنالیز های به عمل آمده اصولاً هدف این افراد از ارسال عکس، تقلب نیست بلکه القای شبهه در آزمون است.

کلید های منتشرشده در فضای مجازی کذب است

زرین آمیزی در ادامه گفت: بر اساس آنالیز های فنی و دقیق سازمان سنجش، اعلام می کنیم تمامی کلید های منتشرشده در فضای مجازی تا امروز کذب، جعلی و باهدف کلاهبرداری بوده است و هیچ کدام با جواب های کلید سازمان مطابقت ندارد که داوطلبان جهت اطمینان بیشتر می توانند روز دوشنبه کلید های منتشرشده در سایت سازمان را با این کلید ها و نوع دفترچه ها مقایسه نمایند و کذب بودن آن ها معین می گردد.

لازم به ذکر است؛ سخنگوی سازمان سنجش روز گذشته لو رفتن سوالات کنکور را تائید کرد و گفت: عکس ها توسط یک داوطلب مبتلا به کرونا که در بیمارستان آزمون داده منتشر شده و این داوطلب کنکور هنر در حال حاضر دستگیر شده است.

سخنگوی سازمان سنجش اضافه نمود: بعد از خاتمه آزمون دروس عمومی، یک داوطلب کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی و بیماران کرونایی، موبایل سر جلسه آزمون برد، از سوالات عکس گرفت و در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

زرین آمیزی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که داوطلب وقتی این سوالات را منتشر نموده است که کنکور عمومی به خاتمه رسیده بود و فرد متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1273

به "منتشر کنندگان سئوالات آزمون سراسری امروز دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتشر کنندگان سئوالات آزمون سراسری امروز دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید