مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

به گزارش مجله گرافیک، همچون سیستم آموزشی مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کانادا، هزینه، شرایط و خدمات بیمه دانشجویی نیز از استان با استانی دیگر فرق دارد؛ هزینه سالانه بیمه دانشجویی در کانادا از 400 دلار تا 900 دلار کانادا فرق دارد و به همین مقدار خدمات درمانی متفاوتی نیز ارائه می گردد. برای درک بهتر شرایط و هزینه های بیمه دانشجویی در کنار خدمات آن ها، در ادامه به تفکیک استان های کانادا به شرح و آنالیز می پردازیم.

مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

بیمه های دانشجویی در استان مانیتوبا برای دانشجویانی طراحی شده که شش ماه و بیشتر در دانشگاه های مستقر در این استان به تحصیل می پردازند. بیمه دانشجویان بین المللی در این استان خدمات گسترده ای را پوشش می دهد و در ازای آن تنها سالانه 450 دلار به شهریه دانشجو منظور می گردد.

باید توجه داشت که پوشش بیمه دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا سه ماه پس از ورود دانشجو شروع می گردد اما دانشجو موظف است به محض ورود برای آن اقدام کند. برای مثال اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد خاک کانادا گردد، از اول نوامبر تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار خواهد گرفت. بیمه دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا برای اقامت تحصیلیِ حداقل شش ماه صادر می گردد؛ به عبارت دیگر، اگر طول دوره تحصیل و اقامت دانشجو کمتر از شش ماه باشد، در این استان تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار نمی گیرد. در طول این مدت می توان از بیمه های ماهانه شرکت های خصوصی بهره جست؛ این بیمه ها ماهانه حدود 36 دلار هزینه دارد.

منبع مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1804

به "مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید