فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا قید نرخ بهره را میزنند؟ شاید هم نه!

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران: تحلیل گران و اقتصاد دانان امیدوارند که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در سال 2020 دست از سر نرخ بهره بردارند. بانک مرکزی آمریکا ترجیح میدهد در سال 2020 که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پیش رو داریم، در سیاست های خود تغییری بوجود نیاورد.

فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا قید نرخ بهره را میزنند؟ شاید هم نه!

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش مجله گرافیک، به نقل از سایت طلا؛ تحلیل گران و اقتصاددانان امیدوارند که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در سال 2020 دست از سر نرخ ها بردارند.

نرخ های بانک مرکزی اتحادیه اروپا و آمریکا نرخ های بانک مرکزی اتحادیه اروپا و آمریکا

با این حال، اگر هم قرار باشد فدرال رزرو سیاست های پولیش را تغییر دهد، به عقیده بعضی به سوی کاهش نرخ ها خواهد رفت. در مورد بانک مرکزی اروپا، کسانی که از کشورهای مختلف بازار را دنبال می نمایند، تقریبا همگی بر این باورند که آنچه واقعا قاره اروپا به آن نیازمند است، محرک اقتصادیست.

تحلیلگر ارشد بازار، پت اوهارا به بریفینگ دات کام گفت: هیچ بانک مرکزی نمی خواهد با سیاست های زود گذر در سال 2020 بازار را به چالش بکشد. وی اضافه کرد: بازار تا حدی با این فکر آسوده است که این جلسات بانک های مرکزی تاثیر هیجانی سال های قبل را به همراه نخواهد داشت.

هرتغییری از سوی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا، در مقایسه با دیگر بانک های مرکزی برجسته دنیا، به احتمال زیاد طلا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. سیسات تزریق پول، به معنی افزایش احتاقتصادی تورم است، و طلا معمولا برای مقابله با آن خریداری می گردد. اقدامات این دو بانک نرخ تبدیل یورو-دلار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. چیزی که طلا به آن واکنش سریعی نشان می دهد.

فدرال رزرو در نشست دسامبر نرخ ها را تغییر نداد در حالی که طی سال سه بار و تا 25 صدم درصد بر کاهش آنها نقش داشت. طبق نمودار رسم نقطه ای، که انتظارات بیمه گذاران حقیق را نشان می دهد، اعظای فدرال رزرو نیز خود انتظار کاهش نرخ ها را در سال 2020 ندارند.

آندرو هانتر، اقتصاددان ارشد آمریکا در مصاحبه با کپیتال اکونومیست گفت: بانک مرکزی آمریکا نرخ ها را برای آینده ای قابل پیش بینی ثابت نگه داشته است. و این بدین خاطر است که طی چند ماه گذشته، آمده اند و گفته اند که قصد کاهش نرخ ها را در سال 2020 ندارند مگر اینکه تغییر خاصی در چشم اندازشان حاصل گردد.

همچنین به عقیده بعضی اقتصاد آمریکا همچنان در حال رشد است و به گفته نومورا گلوبال اکونومیکس، بانک مرکزی آمریکا ترجیح میدهد در سال 2020 که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پیش رو داریم، در سیاست های خود تغییری بوجود نیاورد.به دنبال عملکرد نامحسوس تورم در چرخه اقتصادی و عدم تحقق یافتن انتظارات مربوط به تورم، فکر می کنیم که بانک مرکزی اروپا دوره ای همراه با انبساط پولی را پیش رو خواهد داشت.

با این وجود همچنان بعضی نظیر TD Securities و Commerzbank انتظار دارند سال 2020 با کاهش نرخ ها همراه باشد.

مارک چندلر، استراتژیست ارشد بازار در مصاحبه با بانوکبورن گلوبال فارکس گفت: بنظرم پیش از انتخابات تا دوبار شاهد کاهش نرخ ها خواهیم بود. با انتها فصل اول سال و یا در اوایل فصل دوم، بنظرم اقتضاد متزلزل خواهد بود. و این امر به فدرال رزرو این امکان را خواهد داد تا در اوایل فصل دوم نرخ ها را کاهش دهد.

نومورا هفته پیش اشاره نمود که بازارهای وابسته به نرخ بهره طی 12 ماه آینده قیمت گذاریشان بر مبنای تنها یک بار کاهش قیمت است. از صبح روز دوشنبه نیز، ابزار CME FedWatch ، بازار نرخ بهره را با احتمال 51.5 درصدی نشان می داد و اینکه میزان سرمایه هدف فدرال در نرخ کنونی 1.5 الی 1.75 درصدی خواهد ماند و همچنین نشست 2020 ماه دسامبر فدرال، 34.6 درصد احتمال کاهش نرخ ها را بین 1 الی 1.25 درصد به همراه خواهد داشت. 11.6 درصد احتمال کاهش شدیدتر و 2.3 درصد احتمال افزایش وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 706

به "فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا قید نرخ بهره را میزنند؟ شاید هم نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا قید نرخ بهره را میزنند؟ شاید هم نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید