عربستان سعودی ایران را به حمله به آرامکو متهم کرد

به گزارش مجله گرافیک، سخنگوی وزارت دفاع عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی سعودی نقش داشته است.

عربستان سعودی ایران را به حمله به آرامکو متهم کرد

فارس نوشت: ترکی المالکی، سخنگوی وزارت دفاع عربستان سعودی طی کنفرانس نمایشی، مدعی شد که ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی دست دارد.

  • آشنایی با آرامکو

او مدعی شد که حمله به تأسیسات عربستان سعودی از یمن صورت نگرفته بلکه از شمال منطقه خلیج فارس اجرا شده است. بر اساس ادعای این مقام نظامی سعودی، در حمله پهپادی اخیر، از سیستم موقعیت یابی دقیق و جی پی اس استفاده شده است.

سخنگوی وزارت دفاع عربستان طبق روال گذشته، با نمایش لاشه هایی که مدعی است متعلق به لاشه های موشک و پهپاد است، ادعا کرد که این تسلیحات را ایران به کار گرفته است.

ترکی المالکی مدعی شد که در حمله به تأسیسات نفتی سعودی در شرق عربستان سعودی، از موشک کروز و 25 پهپاد استفاده شده است.

او در ادامه اتهام های واهی خود علیه ایران، مدعی شد که موشک کروز یا علی و موشک های نقطه زن در حمله اخیر استفاده شده است و این موشک ها، از ایران شلیک شده اند!

با این حال، المالکی در بخشی از اظهارات متناقض خود گفت که به زودی مکان دقیقی را که موشک ها و پهپادها از آنجا شلیک و ارسال شده است، تعیین خواهند کرد.

این ادعای سخنگوی وزارت دفاع سعودی در حالی مطرح می شود که ریاض بعد از حمله به این تأسیسات و بیانیه ارتش یمندر این خصوص، از این حمله باخبر شده است.

ارتش یمن شنبه این هفته (23 شهریور| 14 سپتامبر) اظهار داشت که یگان پهپادی (هواپیماهای بدون سرنشین) با ده پهپاد تأسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور را هدف قرار داده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 445

به "عربستان سعودی ایران را به حمله به آرامکو متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی ایران را به حمله به آرامکو متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید