طرح استخراجی ترامپ توسط قاضی آمریکایی متوقف شد

به گزارش مجله گرافیک، دویچه وله نوشت: بار دیگر دادگاهی در آمریکا نقشه های ترامپ برای استخراج نفت و گاز در خشکی های پیرامون قطب شمال را متوقف کرد. قاضی زنی در ایالت آلاسکا استخراج نفت و گاز در این منطقه را ممنوع بیان کرد. این حکم قطعی نیست.

طرح استخراجی ترامپ توسط قاضی آمریکایی متوقف شد

یک قاضی زن در ایالت آلاسکا نقشه دونالد ترامپ را برای آزاد اظهار داشتن مناطق عظیمی در خشکی های پیرامون قطب شمال و اقیانوس اطلس جهت استخراج ذخایر زیرزمینی متوقف کرد. این خبر را رسانه های آمریکا و از جمله واشنگتن پست و نیویورک تایمز اعلام نموده اند.

دونالد ترامپ در تاریخ 18 مارس حکمی حکومتی در این زمینه صادر نموده بود. طبق این حکم قرار بود مساحتی بالغ بر 52 میلیون هکتار از مناطق حفاظت شده برای حفاری ها آزاد اعلام شوند. ترامپ بدین سان ممنوعیتی را برطرف کرد که سلف او اوباما برای حفاری در مناطق یادشده وضع نموده بود.

اینک قاضی دادگاه آلاسکا در حکم خود اظهار داشت که دستور اوباما هنوز به قوت خود باقی ست تا زمانی که کنگره آن را لغو کند و این امر از اختیارات رئیس جمهوری نیست.

به گزارش واشنگتن پست پیش از آن نیز قاضیانی در ایالت های کلرادو و وایومینگ نقشه های ترامپ برای آزاد اظهار داشتن مناطق بزرگی جهت حفاری های نفتی را متوقف نموده بودند.

اکنون راهی که برای ترامپ باقی می ماند، طی کردن نهادهای قضایی و احاله این دعوا به دیوان عالی ایالات متحده آمریکاست. ترامپ پیش تر با انتصاب قاضی نیل گورساچ و برت کاوانا پیروز شده اکثریتی محافظه کار در دیوان عالی آمریکا ایجاد کند.

ناظران سیاسی نیز معتقدند که این دعوا انتها به دیوان عالی ایالات متحده آمریکا کشیده خواهد شد، موضوعی که سال ها به درازا خواهد کشید.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 186

به "طرح استخراجی ترامپ توسط قاضی آمریکایی متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح استخراجی ترامپ توسط قاضی آمریکایی متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید