شیوه های ضدعفونی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در روزهای کرونایی

به گزارش مجله گرافیک، علیرغم کاهش ترددها در شهر به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ بعضی افراد همچنان برای تهیه اقلام ضروری زندگی و یا رساندن خود به محل کار، ملزم به استفاده از وسایل نقلیه هستند اما آیا وسایل نقلیه عاری از وجود آلودگی های ویروس هستند؟

شیوه های ضدعفونی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در روزهای کرونایی

به گزارش خبرنگاران، سطوح اجسام یکی از محل های آلوده هستند که تماس با آنها می تواند سبب انتقال آلودگی گردد؛ سطوحی مانند میله های افقی و عمودی، دستگیره درب ها، پشتی جایگاه ها که تماس دست بیشتری با آنها وجود دارد در معرض خطر آلودگی به ویروس قرار دارند.

روش تهیه محلول برای گندزدایی سطوح وسایل نقلیه

ابتدا ظرف اسپری شکلی را پر از آب سرد کنید، سپس چند قطره کم وایتکس به آن اضافه کنید، دقت کنید هنگام ترکیب آب و وایتکس از ماسک و دستکش بهره ببرید. این محلول به مدت یک روز قابل استفاده خواهد بود.

فرمان، دستگیره درب ها، میله ها، دنده و... از قسمت هایی هستند که باید ضد عفونی شوند اما توجه کنید که حرکت دستان شما بر این سطوح به صورت رفت و برگشت نباشد و پارچه آغشته به محلول تهیه شده را تنها در یک حرکت بر روی سطوح ذکر شده بکشید.

بنابر اعلام کانال خبری وبدا، در انتها کار پارچه را کاملا با مواد شوینده شستشو داده و آن را در فضای باز مقابل نور خورشید قرار دهید. هرکس می تواند این کار را به راحتی و دوبار در روز انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1003

به "شیوه های ضدعفونی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه های ضدعفونی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید