شهریاری: تعداد تلفات جاده ای کاهش یافته است

به گزارش مجله گرافیک، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش سه برابری اتومبیل ها و میزان مسافرت ها گفت که تعداد تلفات از 26 هزار نفر به 16 هزار و 200 نفر کاهش پیدا نموده است.

شهریاری: تعداد تلفات جاده ای کاهش یافته است

به گزارش مجله گرافیک، حسینعلی شهریاری نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در دومین جشنواره حوادث و سوانح که در ساختمان رادیو سلامت برگزار گردید، گفت: مجلس شورای اسلامی با توجه به مشکلات موجود در سال 94 در زمینه تصادفات و سوانح رانندگی قوانینی را وضع کرد و 16 وزارتخانه مسئول کاهش در تصادفات جاده ای بودند. علی رغم اینکه تعداد اتومبیل ها سه برابر گردیده و افزایش میزان مسافرت اما تعداد تلفات از 26 هزار نفر به 16 هزار و 200 نفر کاهش پیدا نموده است. البته این رقم هم زیاد است و قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: همانطور که رئیس سازمان بیمه مرکزی اشاره نمود هزینه تلفات و مرگ و میر کمتر از هزینه افرادی است که دچار مجروحیت می شوند. حدود 300 هزار نفر در سوانح ممکن است دچار معلولیت شوند و در سال گذشته حدود سه میلیون نفر افرادی را داشتیم که به نوعی دچار معلولیت گردیده بودند و بسیاری از این افراد بعد از مراجعه به بیمارستان ها دچار معلولیت دائمی مانند قطع نخاع یا قطعی یکی از اندام هایشان شدند. این نوع معلولیت ها هزینه بیمه ها را افزایش می دهد. در چند سال گذشته مجلس راجع به تخلفات نیروی انسانی و رانندگان و مواردی که درباره این تخلفات به مجلس ارائه دادند قوانینی را وضع کرد.

شهریاری با بیان اینکه باید به یاد داشته باشیم که تصادف سه عامل دارد و یکی از آن نیروی انسانی است، گفت: ماشین های غیر استاندارد که در شرایط جدید با قیمت های زیادی ارائه می شوند از دیگر عوامل ایجاد تصادف است. همچنین خیلی از جاده ها استاندارد نیستند. با وجود اینکه بیش از 1000 نقطه حادثه خیز توسط پلیس راهور شناخته و اصلاح گردیده است. دیگر مسئله مهم فرهنگ سازی است. فرهنگ سازی در جنبه انسانی و اسلامی، چرا که ما یک کشور اسلامی هستیم. باید بدانیم بیشترین تاثیر را در فرهنگ سازی، آموزش های مکرر دارد. از عزیزان هدایت و رانندگی تشکر می کنیم که در همه تعطیلات و 24 ساعت از روز در جاده ها برای حفاظت از مردم هشیار هستند. همچنین تربیت همیاران پلیس در بین بچه ها در مدارس کار ویژه ای بود که انجام دادند؛ چرا که فرزندان هنگام رانندگی حواسشان به والدین خود است و هنگام تخلف به آنها تذکر می دهند.

وی اضافه کرد: ما از رسانه های جمعی به خصوص صدا و سیما در آموزش مداوم و تکرار این آموزش ها انتظار داریم؛ همانطور که بستن کمربند ایمنی را فرهنگ سازی کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 12

به "شهریاری: تعداد تلفات جاده ای کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریاری: تعداد تلفات جاده ای کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید